Společné akceZe života MŠ

28.6.2022- Zahradní slavnost 

Krásné, úterní odpoledne jsme si všichni společně užili na naší školní zahradě, kde jsme pasovali s klaunem Mirečkem naše předškoláky na školáky, ale také některé děti z Berušek, které "povyskočí" do třídy Včeliček, ale i ostatní kamarády z naší školky Diplomem, odměnou a krásným zážitkem společné akce, kde se sešli rodiče, prarodiče, přátelé a zaměstnanci školky. Děti si užily spousty legrace, zatančily si společně nejen se svými učitelkami, ale i rodiči a bylo to prima! Po pasování čekalo na Včelky ještě jedno překvapení v podobě "dárečku od Berušek, které jim na "cestu do školy" zarecitovaly a zazpívaly o tom jak moc je mají rády a jakými jsou pro ně kamarády. A jestli se vystoupení líbilo? Berušky sklidily obrovský potlesk od všech posluchačů, protože se jim to moc povedlo. 

Všem přejeme krásné prázdniny, pohodové léto a budeme se těšit, až se zase v září všichni ve zdraví setkáme!

 

13.6.2022 - Vystoupení kouzelníka s pejskem Edou

Naši školku navštívil šikovný pejsek jménem Eda se svým páníčkem kouzelníkem Kubulou. Po té, co se nám oba představili, víme, že se jedná o rasu pejska Border colie, která nemá doma "bordel", jak si někdo z dětí nejprve myslel. Ale víme, že pejskové této rasy jsou velmi chytří, hraví, mají rádi pohyb a jsou učenliví. Eda se opravdu snažil a ukázal nám, jak umí být poslušný a co všechno dokáže. Třeba rozluštit i hlavolam a dostat se k voňavým pamlskům. Kubula nám pak s pomocí klikru a paní učitelkou Deniskou ukázali, jak takového pejska můžeme postupně povelům učit. Pak nám Kubula ukázal několik kouzel s dětskými i dospělými asistenty a na závěr společný tanec s Edou a jeho výskokem na záda, či do náruče svého pána. Edovi a Kubulovi děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na setkání s nimi zase třeba v příštím roce. Foto zde.

8.6.2022 - Celodenní výlet na zámek do Mnichova Hradiště

Dnešní krásný slunný den jsme strávili všichni pohromadě na celodenním výletě v Mnichově Hradišti na státním zámku s překrásnou zahradou. Počasí nám naštěstí přálo a tak jsme si dnešní den moc užili. Společně jsme shlédli pohádku o Zlatovlásce a viděli jsme, jak máme hodné a slušně vychované děti, které během programu seděly v klidu a potichu a se zájmem sledovaly děj pohádky oproti dětem z jiných školek. Poté jsme se rozdělili na Včeličky a Berušky a jedna skupinka šla na prohlídku zámku a druhá strávila čas v dílničkách, kde si děti vybarvily zámek i s rytíři. Obědový piknik jsme zase pohromadě strávili na dekách v krásné zámecké zahradě, kde si děti daly kuřecí řízek s chlebem a po obědové pauzičce si stačily i pohrát. Foto zde.

1.6.2022 - Autorské čtení

Ve školce nás navštívila paní spisovatelka Kateřina Maruchničová. Během návštěvy nám představila svou první knihu pro děti - Klíčenka a kouzelný les. Během poznávání knihy jsme se s paní Kateřinou přeměnili na zvířátka, snažili se zachránit les před nepřítelem Zenzibou a také se seznámili s princeznou Klíčenkou. Od paní spisovatelky každé dítě knihu dostalo s věnováním a podpisem. Už teď se děti těší, až si doma s rodiči přečtou, jak celý příběh Klíčenky a kouzelného lesa skončí. Foto zde.

23.5.2022 - "Pohádka z písniček" - pohádkové zpívánky s paní Lenkou Hamajdovou

Paní Lenka hrála dětem na kytaru a děti, pokud písničky znaly, zpívaly s ní. Dostaly flétnovou hádanku, zahráli si na rytmické nástroje a to nejen na takové, které již znají, ale i na různé cizokrajné. Tleskaly do rytmu, tančily a hrály písničkové divadlo, které podpořil velký barevný obraz s kulisami. Děti dostaly tento obraz v omalovánce k následnému zopakování písní a na vybarvení, především doma s rodiči. Foto zde.

9.5.2022 - Divadlo "Jeden (ne)obyčejný den Páti a Máti"

Dnes nás navštívilo divadlo A šmytec! a zahrálo nám zábavný a též poučný příběh o tom, jak se správně chovat doma, ve školce nebo na ulici. Děti byly svědky několika scén, kdy chlapci Páťa a Máťa situaci nezvládli a museli ji dětem zahrát znovu a správně. Například se museli správně rozhlédnout při přecházení silnice po přechodu cestou do školky. Ve školce se potom kamarád Vašík naučil dělit se o hračky a při obědě se Máťa snažil být nevybíravý v jídle a od všeho sníst aspoň trochu. Když přišli kluci domů, při hře převrhli vázičku s vodou a museli se mamince přiznat. A nakonec, když na ulici potkali neznámého pána, který je lákal k sobě domů na hračky, měli hned nabídku odmítnout a utéct domů. Foto zde.

6.5.2022 - Nocování ve školce

Po dvouleté přestávce jsme mohli opět navázat na dlouholetou tradici zážitkového programu "Nocování ve školce" se statečnými dětmi. Úvodem jsme s dětmi hráli známou a oblíbenou hru "Stopovanou" ve dvou týmech s plněním úkolů. Po šipkách jsme se vydali Mlýnskou loukou na Chválov, před školkou napsali vzkazy na chodník pro maminky a našli ukrytou Jůlinku. Společně jsme povečeřeli opečené buřtíky na ohni a rozloučili se s kamarády, kteří se šli vyspinkat domů. Následovala malá diskotéka pod širým nebem se světelnými náramky a procházka k Popovičkám s vypouštěním lampiónů štěstí s prosbou splnění našich přání. Přicházela na nás únava a tak jsme se vydali na cestu do školky. Cestou jsme se už těšili na druhou večeři s jablíčky, pečivem a hlavně na postýlky. Ještě než děti ulehly, převzaly medaile za statečnost a pak už spaly jako andělíčci. Ráno na ně čekala sladká snídaně od maminek, kterým moc děkujeme za milou spolupráci. Na maminky a jejich svátek jsme s dětmi mysleli a tak při vyzvedávání dostala každá maminka velkou pusu, dárek s přáníčkem, kytičkou a někdy i s říkankou. Máme radost, že se celá akce podařila, všichni jsme si ji náramně užili a děti s rodiči byli nadšení a spokojení. Foto zde.

4.5.2022 - Vzdělávací program "Dopravní výchova Policie ČR"

Dnes naší MŠ, tedy děti z každé třídy zvlášť, navštívila paní policistka! Setkání probíhalo na školní zahradě. Dětem se paní policistka hezky představila a ukázala jim svou uniformu a všechny důležité pomůcky, které nosí na opasku. S dětmi si procvičila správnou chůzi po chodníku, co nejdále od kraje silnice a také jak silnici bezpečně přecházíme, nejlépe po "zebře". Aby se auta a chodci pohybovali v dopravním provozu bezpečně a bez nehody, musí dodržovat pravidla, která určují značky. Berušky si na značkách procvičily barvičky a tvary, Včelky i jejich názvy. Potom si děti zahrály na pány a paní policistky, kteří zeleno-červeným terčíkem řídili přecházení chodců přes silnici. Těžší variantou bylo přecházení silnice podle pomalého, nebo rychlého "tikání semaforu", kdy už děti byly odkázáni jen na svůj sluch. Vzdělávací akce s opravdovou paní policistkou byla zábavná, naučná a děti velmi bavila. Většina dětí ze třídy Berušek se s paní policistkou vyfotila a podívejte se, jak jim to sluší! Paní policistce velmi děkujeme za návštěvu a těšíme se na ni zase příště. Třeba za námi přijede policejním autem. Foto zde.

2.5.2022 - Vzdělávací program "Dětský úsměv" v rámci projektu "Chraň své zdraví"

V tomto školním roce nás již naposledy navštívila paní Zuzka, která děti z obou tříd /jednotlivě/ a každý měsíc, zábavnou formou učila, jak nejlépe mohou o své zoubky pečovat. Dnes si děti všechny vědomosti se Zuzkou zopakovaly. Vědí, jakým způsobem si musí zoubky čistit ráno a večer a že potřebují zubní kartáček s rovnými štětinkami. Také by měly poznat zdravé a nezdravé potraviny pro zoubky. Domů si děti odnesly od Zuzky dárek - zubní kartáček a pracovní sešit k domácímu dopracování. Foto zde.

27.4.2022 - Vzdělávací pořad "O žížale z kompostu" s paní Petrou Lachout, klub Mimosa

Díky slunečnému počasí měly třídy Berušek a Včeliček divadélko i na školní zahradě. Paní Petra nám v pohádce představila žížalí život v kompostu. Víme, co je to kompost, co v něm žížale chutná a jakým způsobem jí, když nemá pusu, ruce a ani nohy. A také již známe její další kamarády a obyvatele kompostu. Po pohádce jsme se všichni přesunuli k našemu záhonku s bylinkami. Tam jsme vytřídili odpadky a zaměřili se na vermikompostér plný kalifornských žížal a různých zbytků zeleniny. Žížaly jsme prozkoumali pod lupou. Je to pro nás nepochopitelný zázrak, jak se z tak nevzhledné a nevoňavé směsi se žížalami stane krásná hlína - substrát. Děti dostaly květináčky, které si naplnily tímto substrátem a pod dohledem paní Petry si vybraly semínka zeleniny, která do nich zasely. Děti měly na výběr semínka okurky, dýně, rajčete, hrášku, špenátu, měsíčku a možná ještě další... Květináčky si odnesly děti domů a mají za úkol se o semínka dobře starat, aby jim zelenina vyrostla. Paní Petře děkujeme, bylo to pro nás zajímavé a krásné dopoledne. Vzdělávací pořad je součástí projektu MŠ "Nešlap, nelámej." Foto zde.

13.4.2022 - Pohádka "Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce", divadlo Kasperle

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný! Půst je dlouhý a koleda daleko. Kašpárek s Kalupinkou předvelikonoční půst prožívají podle názvu postních nedělí a Kašpárek je už hladový a nabručený. A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošťuchuje. Jakmile přijde Pašijový týden, kdy jsou Velikonoce doslova za dveřmi, dokonce žárlí a mračí se na velikonočního zajíčka i Kalupinku! Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak se naštěstí usmířili. Na Zelený čtvrtek, když odletěly zvony do Říma a bylo ticho, si uvařili zelenou zeleninovou polévku a pohádali se kvůli neumytým rukám a na Velký pátek, kdy se otevírá země a vydává své poklady, se naštěstí usmířili. Díky nalezenému pokladu pochopily, že největším pokladem je láska a když se lidé mají rádi! Přejeme krásné, láskyplné Velikonoce a veselou pomlázku! Foto zde.

11.4.2022 - Velikonoce s paní Petrou Lachout, klub Mimosa

První den Svatého týdne nás navštívila paní Petra z Dětského klubu Mimosa v Praze. Vyprávěním, zpěvem a pohádkou "O zbloudilém beránkovi" dětem připomněla, co všechno se s příchodem jara děje v přírodě a jak je jaro krásné. Potom nám připravila pestrý velikonoční stůl plný dobrot a tradic. Od ručně malovaných kraslic, pletených pomlázek, řehtaček, proutků až po velikonoční osení, kynuté jidášky a zdobené perníky. Vyprávěla o zvycích, které naši předkové od začátku doby postní dělali a někteří dělají možná do dnes. Děti byly nejvíce nadšené z vyrábění velikonočních věnečků z ovčího rouna a z ochutnávky výborných jidášků, které nám paní Petra vlastnoručně o Květné neděli upekla. Děkujeme! Děvčata už teď musí jen namalovat dostatek vajíček a chlapci si uplést s tatínky pěkné pomlázky na pondělní koledu. Přejeme, ať se vydaří! Foto zde.

7.4.2022- Písnička za dva šestáky

Divadélko Kůzle nás dnes navštívilo s veselou pohádkou, ve které potulný zpěvák Fanda navštívil jeden páteční jarmark a prodával tam písničku za dva šestáky. Stánek si rozložil vedle nevrlé hrnčířky Zlaty, která úplně náhodou prodávala své krásné hrnečky také za dva šestáky. Tím, jak Fanda vesele zpíval, Zlatě se začal líbit a nakonec si uvědomili, že se už dávno znají a "mysleli" si na sebe navzájem:-), protože si dali kdysi právě rozpůlený šesták na památku, který při dnešním jarmarku dali s radostí zase dohromady. Děti se zábavnou formou seznámily se základy hudební teorie a ještě se během pohádky naučily krásný rým: "Půlka mince srdce svádí, mít se jako blázni rádi." Foto zde.

23.3.2022 - Kašpárek a princezna

Středeční slunečné dopoledne nás navštívilo divadélko Pepíno Knap s veselou pohádkou Kašpárek a princezna. Veselý a hravý král žil v jednom království se svou dcerou a protože si pořád moc rád hrál, tak mu jeho dceru unesli dva loupežníci Nuďas a Pruďas. Pan král si zavolal na pomoc detektiva, kterým byl Kašpárek a ten mu pomohl princeznu najít a vysvobodit tak, že loupežníkům navařil spoustu jídla, děti je oba pěkně nakrmili, ti dva lumpové se poprali nakonec o věnec buřtů a tak Kašpárek vzal princeznu a utíkali spolu zpět za panem králem. Pohádka byla veselá, plná písniček a hádanek, na které děti s radostí vždy našly správnou odpověď. Foto zde. 

7.3.2022- Varieté Adonis

Pondělní dopoledne si děti užily varieté Adonis, které nás navštěvuje řadu let a vždy si s ním užijeme spoustu kouzel a velké legrace. Děti vyčarovaly živého králíka, přišel je potěšit pštros a rozverný pejsek, některé děti kouzlily a odměnou pro ně byla sušenka a paním učitelkám šikovná Bety vykouzlila kávičku. Foto zde.

22.2.2022 -Hudební pořad- Indická muzikoterapie 

Při dnešním hudebním workshopu se děti "podívaly" do Indie. Dozvěděly se, jaká zvířata zde žijí, co lidé pěstují, jak se oblékají, znakovou řečí se děti naučily pár slov a nakonec si zatančily indický tanec Kathak. Foto zde.

17.2.2022 - Námořník Bořík 

Celý měsíc únor věnujeme putování po světě. Dnes za dětmi přijela paní Lenka Hamajdová s námořníkem Boříkem, který obeplul celý svět na loďce i s kamarádkou myškou. Jeho cesta započala v Africe, dál plul do Grónska, navštívil Evropu, Asii, Austrálii i Nový Zéland. Celé putování skončilo v Americe. Děti se nejen seznámily se životem lidí a zvířat na jednotlivých kontinentech, ale zazpívaly si i spoustu krásných písniček za doprovodu kytary a dětských rytmických nástrojů. Každý si domů odnesl mapu světa k vybarvení. Zkuste si s dětmi nad mapou popovídat, zda si vzpomenou, o čem dnešní putování bylo. Foto zde.

16.2.2022 - Karneval s klaunem Cucínem

Na karneval se všechny děti moc těšily, kostýmy přímo milují a také si je náležitě užily. Školka se v 10 hodin proměnila v pohádku, ve které by jste našli princezny, včelky, berušku, kočičku, tanečnice, víly, spidermany, kapitány Amerika, dinosaury, kouzelníky, myslivce, tučňáka, medvěda, kašpárka a další. Přehlídka kostýmů proběhla ve třídách a pak již následovala zábava s klaunem Cucínem. Tančili jsme, shlédli kouzelnickou a bublinovou show a karneval zakončili společným fotem. Nikdo neplakal, všechny děti se dobře bavily a dokázaly být ve svém kostýmu až do konce! Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci. :) Foto zde.

7.2.2022 - Masopust "Klub Mimosa"

Dnes jsme s paní Petrou Lachout a s měsíčním předstihem, moc hezky oslavili Masopust - každá třída zvlášť. S dětmi jsme se dozvěděli, jak a proč se Masopust slaví a které masky můžeme nejčastěji v průvodu vidět. S orffovými nástroji a masopustními písněmi jsme si na oslavu Masopustu i zahráli. A aby ta oslava byla hezky veselá, vyrobili jsme si čepici, kterou nosí vůdce průvodu - Laufer. Oslavu jsme zakončili masopustními koláčky, které nám připravili kamarádi ze třídy Včeliček. Byla to velká dobrota - děkujeme! Foto zde.

2.2.2022 - Nezávislé divadlo "Doktorská pohádka"

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přicházejí různí lidé. Jednou je to dítě, podruhé dospělák. Do jeho ordinace však dnes zavítali i pohádkové bytosti, jako rusalka z Modletic, čarodějnice a dokonce i naše děti. Všem pan doktor věnoval maximální péči a pro všechny měl lék a uzdravení, stejně jako ve stejnojmenné pohádce od Karla Čapka. Krásné představení shlédly děti z obou tříd jednotlivě a foto najdete zde.

24.1.2022 - Kašpárkovo loutkové divadlo "Perníková chaloupka"

Dnes nás navštívili herci s historickým divadlem a marionetami a zahráli nám klasickou českou pohádku "O perníkové chaloupce". Na závěr jsme se všichni - herci a děti s loutkami vyfotili. Foto zde

21.1.2022 - Divadlo Harmonika "Sněžibába a čert aneb dvě zimní pohádky"

Jak to bylo s Jeníčkem a Mařenkou v zimě? A jak chytrý pocestný Matěj vyzrál na čerta? Vše jsme se s dětmi dozvěděli, jen co se nám podařilo uspat medvěda Barnabáše. S harmonikářem, zpěvákem, komediantem a výtvarníkem Markem Vojtěchem jsme si zazpívali, zasmáli se a hlavně shlédli jeho moc hezké a vtipné divadlo. Děkujeme! Foto zde.

17.1.2022 - Vzdělávací program "Dětský úsměv" v rámci projektu "Chraň své zdraví"

Dnes se děti z obou tříd /jednotlivě/ seznámily s malými neviditelnými nepřáteli - bakteriemi a již vědí, jak se do pusinky dostanou, co všechno tam mohou vyvést a jak se jich zbavit. Děti pracovaly i s pracovním sešitem a paní lektorka každému dítěti názorně ukázala, jak si může zoubky kartáčkem čistit, aby bakterie v jeho pusince byly zničeny. Foto zde.

11.1.2022 - "Hudební pořad s Jájou Notičkou"

Nový kalendářní rok jsme zahájili programem s Jájou Notičkou a jejím kamarádem žabákem a však tentokrát  bez kamarádů ze třídy Včeliček, kteří museli zůstat doma v karanténě. S Jájou jsme si zazpívali, zatancovali a dokonce jsme se dozvěděli, jak dlouho trvá nota celá a nebo půlová. Byla to zábava a moc jsme si představení užili. Foto zde.

22.12.2021 - "Půjdem spolu do Betléma"

Tak by se dala nazvat společná procházka obou tříd. Směřovala do kostela sv. Bartoloměje v Popovičkách, kde jsme s dětmi chtěli poděkovat Ježíškovi, pozdravit ho v betlémě a zazpívat mu koledy v doprovodu varhan. Byl to pro nás nevšední zážitek, na který budeme rádi vzpomínat. Více možná poví doma děti, fotografie a nebo video.

20.12.2021- Hudební pořad s p. Hofbauerem

Týden čtvrté neděle adventní jsme zahájili krásným povídáním a zpíváním vánočních koled za doprovodu trumpety p. Hofbauera, který hraje v České filharmonii. Děti se dozvěděly něco o vzniku trumpety, z čeho se skládá a odkud pochází. Bylo to moc příjemné a zajímavé dopoledne a tak jsme se krásně naladili na poslední společné dny strávené ve školce ve starém roce. :-)

17.12. 2021 - Vánoce přicházejí

S paní Lenkou Hamajdovou jsme se prošli Adventem za zpěvu písní, koled, doprovodu kytary, fléten a obrázků.  Všechny děti byly postupně zapojeny do veselého muzicírování s orffovými nástroji, až jsme došli k oslavě Vánoc - narození Ježíška a jako pastýři s ovečkami se mu zpěvem koled poklonili. Paní Lenka děti seznámila s tradicemi Vánoc, které sama, jako dítě prožívala na Štědrý den v Jizerských horách se svou rodinou a babičkou. Dozvěděli jsme se, co nesmělo na štědrovečerním stole chybět a mnoho dalších tradic. Krásný, vánočně laděný program jsme zakončili koledou My tři králové jdeme k vám. Děti se bez ostychu a se zaujetím zapojovaly a vesele prozpěvovaly i naši nejmenší. Vánoční nálada v nás přebývala ještě po zbytek dne. Těšíme se na paní Lenku zase za rok. Foto zde.

 2.12.2021- Pohádka pohádková a návštěva anděla s čertem

Čtvrteční dopoledne jsme strávili s dětmi z obou tříd společně s divadélkem Ančí a Fančí a jejich "Pohádkou pohádkovou", ve které se děti dozvěděly, jak to vypadá, když se někdo chová nehezky ke svým rodičům a kamarádům, jako princezna Rozmarýnka. Ta nakonec skončila v pekle, kam ji odnesl čert Bonifác. Ale protože ani tam si s ní čerti nedokázali poradit, tak ji Lucifer za trest poslal k drakovi do jeskyně. Tam zůstala sama, opuštěná a uvědomila si, jaké to je, když kolem sebe nemá nikoho ze svých blízkých. Nakonec vše dobře dopadlo, princezna zmoudřela a naučila se slušnému chování. Mohla se vrátit ke svému tatínkovi a provdat se za prince Josefa. 

Po divadelním představení nás navštívili anděl s čertem. Mikuláš se bohužel musel omluvit, protože musel do jiné školky a nechal vzkázat, že se na nás přijde podívat příští rok. Děti nevšední návštěvě společně statečně zazpívaly a řekly básničku. Každý dostal od andílka krásnou nadílku i přes to, že se některé děti přiznaly, že občas malinko zazlobí.  Čert musel nakonec odejít zpět do pekla s prázdným pytlem. Fotky z této akce najdete zde.

26.11.2021- "Pohádka o hloupém Honzovi" 

Dnešní páteční dopoledne jsme strávili ve třídě Včeliček společně s Beruškami a Duhovým divadélkem, které nám zahrálo výše uvedenou známou pohádku. 

8.11.2021 - " Dětský úsměv"

je název nového vzdělávacího pořadu, který u nás bude i do budoucna probíhat v rámci projektu "Chraň své zdravé". Paní lektorka Zuzka pracuje s dětmi nejdříve u Berušek, pak se přesouvá ke Včeličkám. Zábavnou formou se zde děti učí jak správně, dobře a pečlivě si mají čistit zoubky pod vedením profesionálního lektora. V rámci programu děti pracují s krásnými pracovní sešity ilustrovanými Milošem Nesvadbou a každé dítě má svůj kartáček ve svém obalu. Děti se dozvědí praktické informace, např. jak se zachovat při úrazech zubů a dozví se, jakým potravinám a nápojům se vyhnout a proč. Fotografie zde.

5.-7.11.2021 - Podzimní víkendová stezka odvahy,

kterou připravily paní učitelky šikovným dětem a jejich rodičům, pro zábavu, na první listopadový víkend. Trasa obsahovala 9 úkolů a účastníky provázela krásnou podzimní přírodou v okolí Modletic, kterou vnímali a plnými doušky nasávali asi hlavně rodiče. Děti se zase bavily hlavně hledáním a plněním úkolů. Každý si našel to své, všichni se bavili a šťastně dorazili do cíle, kde podle mapy museli najít poklad - svítící lampiónky s dalšími dárky. Prokůpka stezka s mapou natolik nadchla, že z vděčnosti, jako poděkování, připravil s maminkou mapu s výtečným pokladem i pro paní učitelky! Ty hledaly a také našly. Děkujeme!

Všem spokojeným rodičům velmi děkujeme za čas pro hraní s námi, zpětnou vazbu a zaslané fotografie dětí. Podívejte se, jak se akce líbila.

5.11.2021 - Sférické kino

S dětmi z obou tříd společně, jsme sledovali krásný podmořský svět a putovali s rybičkami po útesech ve speciálním stanu, který měl po nafouknutí tvar kopule. Jen tak, tak se vešel do třídy a byl velký až ke stropu. Plavali jsme i do nejhlubších hlubin oceánu a s dvojicí rybiček (podobným rybičce Nemo) jsme zachraňovali jejich korálový útes před nebezpečnými tankery, které jim do domova vypouštěly ropu. S rybičkami jsme hledali moudrou želvu Kasandru, která rybičkám poradila, jak útes zachránit. Bylo potřeba, aby oceán dýchal a rybičky se tak mohly dotknout měsíce. K tomu jim pomohl příliv a odliv oceánu a společný zpěv jeho obyvatel. Projekce se dětem moc líbila. Foto zde

1.11.2021 - Kašpárkovo loutkové divadlo "Budulínek"

Naši školku navštívili herci s krásným staročeským loutkovým divadlem a zahráli známou pohádku o Budulínkovi.  Děti jásaly a tleskaly! Měly radost, že dobro, jako v každé pohádce, zvítězilo nad zlem. Na závěr následovalo focení dětí s Kašpárkem a se všemi postavami z pohádky. Foto zde.

29.10.2021 - Puntíkový den

Naše školka se zapojila do celorepublikové osvětové kampaně s přesahem do zahraničí na podporu pacientů s psoriázou(lupénkou) tím, že děti, zaměstnanci, ale i rodiče si na sebe tento den vzali puntíkaté oblečení, někteří si nakoupili i "puntíkaté výrobky" a s dětmi jsme vytvořili puntíkatá díla, které můžete vidět v naší společné fotogalerii. Fotografie pošleme na sociální sítě k tomu určené. Moc děkujeme všem, kteří s námi sdíleli a prožili tento den. :-)

21.10.2021 - "Pohádka plná not aneb ptej se líná blízko mlýna"

Pohádku nám zahrálo divadélko Kůzle. Děti si poslechly písničkové vyprávění pana mlynáře a jeho ženy Marušky o jednom pohádkovém dění blízko jejich mlýna a dozvěděly se, že i hastrman se může jednou v životě polepšit. Foto zde.

 29.9. 2021 - Hudebně-pohybový workshop

Kouzelné workshopy pana Hladíka - pro každou třídu zvlášť, byly věnovány zvukům spojovaných s podzimem.  Za pomoci hudebních nástrojů, z nichž jsou mnohé využívány v muzikoterapii, děti společně s panem Hladíkem vykouzlily malebnou podzimní atmosféru. Děti mohly hudbu aktivně prožívat i vytvářet. Při rytmických hrátkách zjistily, jak se připravují na zimu včelky, jak fouká vítr a šustí listí, kam odlétají ptáci, co dělají žáby v zimě atd. Mnohé aktivity vycházely ze zásad muzikoterapie, ale současně také rozvíjely dětské povědomí o vlastnostech zvuku. I naši nejmenší vydržely se zaujetím vše sledovat a aktivně se zapojovaly do činností. Fotografie z obou tříd najdete ve fotogalerii Společné akce.

23.9. 2021 - Hasičský den

Čtvrteční slunečné dopoledne si  děti užily v modletické hasičské zbrojnici pod vedením samotného pana starosty hasičů Luboše Škáby, jeho ženy Evy, p. Knitla, p. Lebra a Zdendy Stupky, kteří dětem ukázali kompletní vybavení hasičské Tatry a seznámili je jak se s čím zachází a k čemu vybavení Tatry hasiči vlastně využívají.  Děti si "osvěžily" znalost  důležitých telefonních čísel, prokázaly svou zručnost při spojování hadic a se zájmem si vyslechly i povídání o tom jak se chovat, kdyby začalo doma hořet a jakým hasicím přístrojem se co hasí. Nakonec si děti i zasoutěžily o putovní pohár,  na kterém jsou jména všech dětí, které v posledních letech  zvítězily v závodě o nejrychlejší zásah při hašení " hořícího domku". Na závěr hasiči dětem ukázali, jak se používá vodní dělo  hasičské Tatry a protože nám krásně svítilo sluníčko , vykoukla na nás přes vodní proud stříkačky veliká duha. Všechny děti získaly vysněnou medaili a spokojeně, obohacené o nové zážitky, se vrátily na oběd do mateřské školy. Moc děkujeme všem dobrovolným hasičům, kteří si na nás udělali čas, v jejich jinak pracovní den, a strávili s námi prima dopoledne. Foto z akce najdete ve Fotogalerii. 

 22.9.2021 - Dravci a sovy

Dnes naší školku navštívily DRAVCI A SOVY v rámci projektu "Nešlap, nelámej." Ve spolupráci s organizací Pochop přírodu se mohly děti seznámit s nejznámějšími dravci a sovami. Fotky z tohoto vzdělávacího programu najdete ve Fotogalerii ve společných akcích.

 1.9. 2021 -  Zahájení nového školního roku

Na dnešní den jsme se všichni moc těšili. Po krásných letních prázdninách jsme mohli v naší krásné, nové a kompletně zrekonstruované škole již druhým rokem přivítat naše "staré" a "nové" kamarády. Novým dětem u Berušek bude možná chvilku trvat, než si na nové prostředí, bez maminky, zvyknou. Držme jim proto palce, aby se všichni "nováčci", co nejdříve u nás zaběhli a těšili se k nám. Fotografie z prvních školních dní najdete ve Fotogalerii třídy Berušek a třídy Včeliček.

Menu

14. 8. Alan

Zítra: Hana

Vývěska

 

Zápis do MŠ Modletice pro školní rok 2022/2023 pro ukrajinské děti

Výsledky zápisu UK dětí Úprava.docx

 Informace ke vzdělávání ukrajinských dětí

Příručka_rodiče_cz_Lex_bez.docx

( v českém jazyce)

Příručka_rodiče_ukr_Lex_bez UK.docx

( v ukrajinském jazyce)

Poplatky- úplata za červen.docx

 

Nabídka táborů.pdf

 

TÉMA  podle ŠVP

 "Léto ťuká na dveře"

 Léto.gif

 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Virtuální prohlídka

JÍDELNÍČEK

11.-15.7.2022.xlsx

 

 

 

 

 Alergeny

 smajlici-ke-stazeni-1610.gif

 Školské poradenské zařízení.docx

 

Rodičovská knihovnička.pdf

 kasp.jpg

Povinně zveřejňované informace.docx

 

 

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

101287