Společné akceZe života Mš

29.9. 2021 - Hudebně-pohybový workshop

Kouzelné workshopy pana Hladíka - pro každou třídu zvlášť, byly věnovány zvukům spojovaných s podzimem.  Za pomoci hudebních nástrojů, z nichž jsou mnohé využívány v muzikoterapii, děti společně s panem Hladíkem vykouzlily malebnou podzimní atmosféru. Děti mohly hudbu aktivně prožívat i vytvářet. Při rytmických hrátkách zjistily, jak se připravují na zimu včelky, jak fouká vítr a šustí listí, kam odlétají ptáci, co dělají žáby v zimě atd. Mnohé aktivity vycházely ze zásad muzikoterapie, ale současně také rozvíjely dětské povědomí o vlastnostech zvuku. I naši nejmenší vydržely se zaujetím vše sledovat a aktivně se zapojovaly do činností. Fotografie z obou tříd najdete ve fotogalerii Společné akce.

23.9. 2021 - Hasičský den

Čtvrteční slunečné dopoledne si  děti užily v modletické hasičské zbrojnici pod vedením samotného pana starosty hasičů Luboše Škáby, jeho ženy Evy, p. Knitla, p. Lebra a Zdendy Stupky, kteří dětem ukázali kompletní vybavení hasičské Tatry a seznámili je jak se s čím zachází a k čemu vybavení Tatry hasiči vlastně využívají.  Děti si "osvěžily" znalost  důležitých telefonních čísel, prokázaly svou zručnost při spojování hadic a se zájmem si vyslechly i povídání o tom jak se chovat, kdyby začalo doma hořet a jakým hasicím přístrojem se co hasí. Nakonec si děti i zasoutěžily o putovní pohár,  na kterém jsou jména všech dětí, které v posledních letech  zvítězily v závodě o nejrychlejší zásah při hašení " hořícího domku". Na závěr hasiči dětem ukázali, jak se používá vodní dělo  hasičské Tatry a protože nám krásně svítilo sluníčko , vykoukla na nás přes vodní proud stříkačky veliká duha. Všechny děti získaly vysněnou medaili a spokojeně, obohacené o nové zážitky, se vrátily na oběd do mateřské školy. Moc děkujeme všem dobrovolným hasičům, kteří si na nás udělali čas, v jejich jinak pracovní den, a strávili s námi prima dopoledne. Foto z akce najdete ve Fotogalerii. 

 

22.9.2021 - Dravci a sovy

Dnes naší školku navštívily DRAVCI A SOVY v rámci projektu "Nešlap, nelámej." Ve spolupráci s organizací Pochop přírodu se mohly děti seznámit s nejznámějšími dravci a sovami. Fotky z tohoto vzdělávacího programu najdete ve Fotogalerii ve společných akcích.

 

1.9. 2021 -  Zahájení nového školního roku

Na dnešní den jsme se všichni moc těšili. Po krásných letních prázdninách jsme mohli v naší krásné, nové a kompletně zrekonstruované škole již druhým rokem přivítat naše "staré" a "nové" kamarády. Novým dětem u Berušek bude možná chvilku trvat, než si na nové prostředí, bez maminky, zvyknou. Držme jim proto palce, aby se všichni "nováčci", co nejdříve u nás zaběhli a těšili se k nám. Fotografie z prvních školních dní najdete ve Fotogalerii třídy Berušek a třídy Včeliček.

 

Menu

20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Aktuality

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

086947