Lesní třída - Včeličky


Září u Včeliček- "S kamarády je nám prima"

 1.9. jsme se po prázdninách všichni společně sešli v naší  třídě Včeliček a přivítali jsme mezi sebe nové kamarády, kteří k nám přišli ze spodní třídy Berušek. S dětmi jsme si povídali o naší mateřské školce, kdo v ní pracuje, připomněli jsme si jak se kdo jmenuje a s čím ve školce pomáhá. Pokud to šlo, trávili jsme většinu času venku na naší zahradě, kde jsme poznávali jehličnaté a listnaté stromy, jejich plody, které jsme si také nasbírali (např. jeřabiny, žaludy, šípky, jedlé i nejedlé kaštany apod.). Nasbírané přírodniny jsme využívali k je pro matematickým hrátkám / počítání, třídění, řazení, vytváření skupin, procvičování prostorových vztahů ,.../. Podle mapy, kterou jsme si nakreslili jsme chodili po Modleticích a seznamovali se s důležitými a zajímavými místy - víme přesně, kde stojí hasičárna, ve které jsme měli krásný dopolední program díky dobrovolným hasičům z Modletic, víme, kde je obecní úřad, obchod, řezníky, ale i třeba mlýnská louka s potokem. Z barevných papírů jsme si vytvořili dům, ve kterém děti bydlí a každý si  nakreslil, jak dobře se mu v domě bydlí. Děti malovaly vodovými barvami kamarády, na které se těšily po prázdninách zpátky do školky. Na konci září jsme si užili spoustu zábavy v hudebním workshopu "Podzim", při kterém se děti seznámily se spoustou hudebních nástrojů, na které si nakonec programu mohly zahrát. 

     

     Kryštůfek S. -  " My jsme byli na Šumavě a tam jsme viděli vlky, rysa,.... a taky jeleny - oni se prali, protože byli v RÁJI ( měl na mysli říji).   

Součástí zářijových aktivit dětí naší třídy byl také projekt " Ostrov Šťastného života".   Prostřednictvím  příběhů třech kamarádů - Klárky, Toma a Filipa se děti přiměřenou formou seznámily v kapitole " Filip na ostrově Šťastného života" s tím, jak je důležité dodržovat úmluvy o právech dítěte, v kapitole " Filip a pět truhlic" byla dětem objasněna práva každého člověka na život, ochranu, svobodu, pomoc a vzdělání a v kapitole " Filip a Zlostníci" se děti dozvěděly, že ohleduplnost k druhým i k přírodě a respektování práv a svobod jsou základem šťastného života. Děti si na závěr společně vytvořily ostrov Šťastného života ve tvaru srdce na který si namalovaly naší mateřskou školu. Ten, kdo s námi chce na ostrově žít si přinesl fotografii a tu si na ostrov přilepil  . Každému, kdo není ochoten dodržovat pravidla našeho ostrova, hrozí vyhoštění na ostrov Zlostníků :-)  . K projektu se budeme s různými obměnami vracet v rámci každodenních činností v průběhu celého roku .

  

 Říjen u Včeliček- "Barvy podzimu"

 7.10.2021- Dnes ráno měly děti poprvé Malou technickou univerzitu- 1. lekce - "Stavitel města".Během povídání poznávaly mapy, dozvěděly se, co obnáší práce kartografa, postavily z lego kostek důležité stavby, které do města patří a pak samy překreslovaly své stavby do mapy. Fotky naleznete ve fotogalerii "Říjen u včeliček". 

 

                                                                            

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

                                                                      

 

 


Menu

20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Aktuality

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

086946