Luční třída - Berušky


Leden u Berušek - "Zimní radovánky"

Od 18. ledna jsme na týden musely uzavřít MŠ z důvodu onemocnění Covid -19 mezi dětmi i zaměstnanci. I přesto jsme si stačili užít zimu a její radovánky. Nový rok jsme zahájili přípravami na novoroční oslavu. Poděkovali jsme Ježíškovi za vánoční dárečky, seznámili se s příběhem tří králů, poznali dary, které přinesli mudrcové do Betléma, vyrobili si korunky a zábava mohla začít. Svátek tří králů jsme oslavili vědomostní a pohybovou soutěží a na závěr jsme chodili a chodili a hledali a hledali. Ptáte se co? No přece dar od tří králů v podobě čokolád od firmy Chocotopia Průhonice, které si děti dnes odnesly domů. Děkujeme! Foto zde.

Zimní radovánky jsme si v druhém týdnu užili jak ve třídě, tak venku. Cvičili jsme s vločkami, stavěli sněhuláky z pěnové hmoty, z papíru a také je malovali a vyráběli za zpěvu písničky o sněhulákovi.

Nezapomněli jsme ani na ptáčky – povídali jsme si o nich, jak přežívají zimu a vyrobili jim a zavěsili krmítka na stromy. Za pomoci divadélka, které jsme si ve třídě hráli, jsme se naučili o ptáčcích i písničku, kterou si prozpěvujeme do dnes. Divadélko nás moc baví!

Uč.: "Baru, kdo pro tebe dneska přijde, maminka nebo tatínek?"
Barunka: " No, asi.. Mamínek."

 

Únor u Berušek - "Cestujeme kolem světa"

Únor jsme zahájili pohádkou Červená Karkulka. Vyprávěli jsme ji podle obrázků, malovali a dokonce ji slavnostně zahráli kamarádům v Lesní třídě za dodržování hyg.podmínek, tedy i v patřičné vzdálenosti. Foto zde.

V následujících třech týdnech jsme cestovali kolem světa. Seznámili jsme se s glóbusem, tzn. mapou světa a zjistili, že Modletice jsou zde neviditelné. Také už víme, že žijeme v České republice, mluvíme česky a můžeme aspoň prstem po mapě cestovat! Navštívili jsme eskymácké děti na Severním pólu. Dozvěděli jsme se, jakým způsobem žijí, že tam mají velkou zimu a nikdy jim neroztaje sníh. Žijící zde polární zvířata s eskymáky jsme vyráběli, hráli si na ně a zpívali si o nich.

Když už jsme se potřebovali trochu ohřát, zaletěli jsme si do Afriky za zvířátky, postavili chýše a v africkém rytmu jsme hráli na hudební nástroje a navlékali korálky k tanci. Abychom nedostali úpal od sluníčka, vyrobili jsme si klobouky, které jsme plánovali s korálky využít i pro karneval.

Když jsme si třídu slavnostně vyzdobili, navštívila nás Jája Notička s žabáčkem a oslavila s námi Masopust. Děti si přinesly z domova pro tuto příležitost krásné kostými a nejvíce oceňujeme ty doma s láskou vyráběné. Potom už následoval taneční rej, soutěže a následná sladká odměna od Jáji Notičky v podobě vláčku. Všem rodičům děkujeme za skvělou spolupráci při přípravě kostýmů pro děti, protože i díky nim jsme si akci hezky užili!


Menu

28. 2. Lumír

Zítra: Bedřich

TÉMA TÝDNE

 "Cesta kolem světa"

 Itálie mapa.gif

 

 

 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Virtuální prohlídka

JÍDELNÍČEK

      Alergeny

 

 

22.-26.2.2021[1].xls

 

 

 Poplatky Únor 2021[1].docx

 

 Školské poradenské zařízení.docx

 

 

 

 

 

 smajlici-ke-stazeni-1610.gif

 

 Rodičovská knihovnička.pdf

Informace pro rodiče

 

 

Povinně zveřejňované informace.docx

 

 

 

 

kasp.jpg

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

078585