Ze života Mš

 

24.6.2020- Dnešní den nám skončil školní projekt Malá Technická Univerzita. Při poslední lekci si děti zahrály na "Malého plynárníka". Seznámily se s tím, jak se těží a zpracovává plyn, jak a čím se vede a přepravuje a jak využíváme plyn doma a v průmyslu. Fotky z  tohoto projektu najde ve Fotogalerii.

 

 18.6.2020 Nikdo z naší školky si nenechal pokazit větrnný, čtvrteční, trošku zamračený den s velkými kamarády z Fastagenci -Jirkou a Martinem, kteří nás přijeli poveselit a hlavně "popasovat" naše předškoláky na školáky. Dopoledne jsme si užily spoustu zábavy, soutěží, her a hudby v rytmu diskotéky a všem se nám to moc líbilo! Děti si domů odnesly spoustu hezkých zážitků a k tomu drobné dárečky!

 

10.6.2020 - Malá Technická Univerzita. Po delší době si dnes domů děti odnášejí další titul MTU - tentokrát titul "MALÉHO ROPAŘE". A co zajímavého se dnes děti dozvěděly? Nejdříve si vyprávěly o původu , zpracování a využití ropy . V menších skupinkách si postavily z LEGA ropný vrt, ropnou plošinu, separátor, rafinérii, benzínky, letiště a továrnu. Své stavby nakonec propojily pomocí potrubí a silnic a názorně si tak předvedly kudy vede cesta surové ropy od ropného vrtu až ke spotřebiteli v podobě benzínu nebo nafty.

4.6.2020- Čtvrteční po- svačinové dopoledne se neslo u nás ve školce hudebním duchem spolu s kytarou a milou paní Lenkou Hamajdovou, která přišla dětem zahrát pohádku "O malé čarodějnici Malče", která se moc chtěla vdávat, ale při tom to byla ještě malá čarodějka. Děti si společně zazpívaly a připomněly spoustu známých písniček, některé byly pro ně i nové, společně si i "začarovaly" a zahrály si na drobné, hudební nástroje. 

 

2.6.2020- Včera všechny děti oslavily svůj svátek a tak jsme si dnešní, slunné dopoledne společně s dětmi na zahradě školky užily s klaunem Cucínem. Oslava dětského dne se nesla v pirátském duchu. Děti se nejen dozvěděly něco o Pirátech, o tom jak žili, kde a co loupili, ale  dokonce s klaunem převlečeným za piráta hledaly na zahradě ukrytý poklad v podobě drahokamů. Tančily, zpívaly a společně se veselily. Konečně se po delší době nesl školkou veselý smích. Nakonec klaun Cucíno dětem pouštěl velikánské bubliny, které si děti společně pochytaly. Všichni jsme si celé dopoledne moc užili. Děti si odnesly domů nejen krásné zážitky, ale i dáreček ke svátečnímu dni. Věříme, že už před sebou máme jen samé veselé dny.

    Kája O. : " Já jsem dobrá MASÍRKA" - no, Kája masíruje opravdu skvěle!!

 

12.3.2020- Dnešní, slunečné, čtvrteční dopoledne jsme s dětmi strávili krásným povídáním o staročeských Velikonocích díky manželům Dobrodinským. Děti se dozvěděly o předvelikonočním čase, jak se který den jmenuje a co se dělalo za tradice. Děti si zahrály na průvod ukončený "vhozením Moreny do vody" a tím jsme ukončili zimní období a přivolali jsme období jara. A k tomu jsme se naučili novou velikonoční koledu.

   Denísek D. :   " To sjedeš dolů do podzemního ČEKADLA a čekáš na metro. Mě se nejvíc líbí stanice Kačerov - je legrační."

 

 11.3.2020-  Dnešní, bohužel počasím uplakaný den navštívilo naší školku veselé divadélko Hračka s pohádkou Ordinace v Zoo. Moc hodný pan doktor Doveda se svou sestřičkou léčili postupně spoustu rozmanitých, veselých i smutných, malých i velkých, cizokrajných i domácích zvířátek. A tak si děti dnešní den užily ve školce s divadélkem a na konci si i zasoutěžily, např. prohazovaly míčky skrz nafukovací rybku a srnku, opakovaly si, která zvířátka vystupovaly v pohádce a tak nám vlastně ani nevadilo, že nemůžeme jít díky počasí ven. 

 

28.2.2020-Rok s rokem se sešel a naší mateřskou školu opět navštívilo dětmi velice oblíbené varieté ADONIS. Letos přijel kouzelník s klaunem a rozpustilým opičákem s novým programem plným kouzelnických triků a veselých klaunských taškařic. Při kouzlení samozřejmě pomáhaly i děti, které si vykouzlily i nějakou tu sladkost. Největší radost u dětí vyvolalo vyčarování živého králíka. V závěru vystoupení došlo i na společný veselý taneček.

Tobík: "Juli, já nevěděl, že takhle starý holky, jako ty, ještě hrajou volejbal."

 

                                                                                                                                                           18.2.2020- Dnes před plaváním jsme s dětmi masopustním průvodem ukončily téma " Masopust". Děti ve svých vlastnoručně vyrobených škraboškách prošly a navštívily "domy, které jsme si uměle vytvořily" v naší školce. Každé panímámě zazpívaly a zatančily a po té byly odměněny vždy nějakou dobrotou. Pár fotek najdete v galerii v každodenních činnostech.

 

 10.2.2020 - Nastalo období Masopustu a k němu neoddělitelně patří i dětský karneval každoročně v naší mateřské škole pořádaný. Dnes se děti jako mávnutím kouzelného proutku na čas proměnily na víly, princezny, nevěsty, kovboje, různá zvířátka a pak ještě spoustu postav ze současných dětských serálů, které vlastně ani pořádně, my dospělí, neumíme pojmenovat . Letos si s dětmi přišel zařádit klaun Cucíno, který s dětmi nejen tancoval, ale také kouzlil, tvořil velké bubliny a každému vytvořil zvířátko z balónku. Děti si dopoledne ve společnosti klauna opravdu užily a už se těší na oslavu MDD, kdy nás Cucíno navštíví s pirátským pořadem a skákacím hradem.

Terezka Koc. : " Já budu mít dva manžely. Tobíka a Martínka. Jeden bude vařit a druhý uklízet a já budu ležet na sedačce a jíst chipsy".       Chytrá holka - už teď v tom má naprosto jasno :-)

 

 7.1.2020- Dnešní den naší školku navštívilo veselé holčičí duo Kačka a Gabča s pohádkou "O skřítcích", ve které se hrálo na spoustu hudebních nástrojů, např. na basu, kytaru, housle, flétnu, tamburínu, triangl, ozvučná dřívka, ale třeba i pomocí lžičky  na sklenici s medem . Kde se vzali, tu se vzali dva skřítkové, Krupičník, který měl rád krupicovou kaši a druhý Šuplíček, který měl rád pořádek a protože holky zrovna moc pořádek v nástrojích neměly, tak jim za trest druhý skřítek začaroval smyčec. A protože ho Gabča s Kačkou potřebovaly, aby mohly hrát dětem veselé písničky, tak si ty hudební nástrojky pěkně srovnaly do barevného kapsáře a právě za ním objevily schovaný smyčec a bylo všechno zase tak jak má být. Děti si společně s děvčaty zazpívaly a i je pohybově doprovodily potleskem, podupáváním a máváním rukou. 

  Beatka: " Péťo, náš tatínek je hrdina."

  Učitelka: " Jak to, co udělal?"

Beatka: " Vyhodil srnku ze zahrady, protože běhala sem tam a kadila nám tam velké bobky."

 

  17.12.2019 " Staročeské Vánoce" - Vánoce nebyly vždy o stresu, frontách v obchodech a drahých dárcích. Netrvají jen tři dny, začínají už na svatou Barboru. Manželé Dobrodinští dnes dětem přijeli připomenout, jak slavili Vánoce naše praprababičky. Původ Vánoc, odkud se vzal vánoční stromeček, jak se zdobil, co patřilo na štědrovečerní stůl, jaké tradice a zvyky se dodržovaly, jaké se zpívaly koledy, jak to bylo v chudých chaloupkách i na zámku?  Kdo nosí dětem dárky jinde ve světě? Na všechny tyto otázky dostaly děti dnes odpověď prostřednictvím nostalgického adventního pásma. Účinkující oblečení v dobových kostýmech nám navodili tu pravou vánoční atmosféru. V rámci tvořivé dílničky si děti vyrobily svícínky z jablíček a zavařovacích sklenic.

 11.12.2019- Trošku opožděně, ale za to ve velkém a vesele jsme si dnes užili ve školce návštěvu Mikuláše a Čerta z agentury Fastagency, se kterými si děti nejen zatančily, ale i zazpívaly vánoční koledy a zasoutěžily o ceny. Mikuláš domlouval některým "hříšníkům", které měl napsané v seznamu knihy hříchů a ti slíbili, že se polepší a za rok nahlásí své napravené prohřešky. Fotky naleznete v naší fotogalerii.

Tobík: " Péťo, ty vypadáš strašně - jako mladá."

 

 10.12.2019- Dnešní den naší školku navštívilo Dobře naladěné divadlo s pohádkou "Čas zázraků". Holčička Marjánka bydlela s maminkou a tatínkem a moc si přála od Ježíška panenku Elenku a že je to nejdůležitější věc jakou chce a to, aby byla rodina pohromadě o Vánocích, to bohužel Marjánku moc nezajímalo. Panenka Elenka byla ale pěkně zlobivá a pořád holčičce utíkala a tak díky ní se Marjánka dostala do Německa, Ruska, Španělska až do Usa a zjistila, že už se asi na Vánoce nestačí vrátit domů a že na Vánoce bude sama v cizí zemi, plakala a byla smutná jak byla hloupá, že jí nezajímalo nic jiného, než jen její panenka. Naštěstí se ale ráno probudila doma, ve své postýlce a tak zjistila, že to byl jen sen a tak si sedla ke stolu a napsala nový dopis Ježíškovi, že si ze všeho nejvíce přeje, aby její rodina byla na Vánoce pohromadě a byli všichni zdravý a šťastní.

 14.11.2019 - Divadlo Harmonika přijelo dnes zahrát do naší školky pohádku " O sedmi trpaslících". Kdo čekal klasickou pohádku s Šmudlou, Štístkem a těmi ostatními, všem dobře známými trpaslíky, mohl by být zklamán. Dětem se ale autorská pohádka v netradičním provedení velice líbila a po celou dobu se báječně bavily. A o čem pohádka byla? Trpaslík Antonín měl 3 přání, která mu splnil motýlek: chtěl mít hodně kamarádů, pěkný domeček a zazpívat si a zahrát hry. Společně s Antonínem a ostatními trpaslíky si zpívaly a hrály hry i děti. Písničky si zpívaly s Bonifácem, s Celastínem  rýmovaly slova, Damián je naučil poznat jehličnaté stromy a jejich šišky, malířskou hru hrály s Eliášem, s Fridolínem poznávaly ptáky a houby a s hladovým trpaslíkem Goliášem si procvičily první hlásku. To vše za doprovodu tahací harmoniky. Za to, jak byly děti šikovné a pozorné ale nakonec o pohádku se Sněhurkou a zlou macechou přeci jen nepřišly. :-)

Gréta : " Maminka mi ráno NAČERVILA  / namalovala/ pusu."

 

30.10.2019Tradiční setkání s modletickými hasiči.Dnešní, středeční, slunečné a krásné dopoledne jsme s našimi dětmi strávily u Modletické, nové hasičárny, kde nás velmi mile přivítali mladí hasiči z řad mládeže pod vedením Evy Škábové. Děti si prohlédly novou hasičárnu, shlédly velké auto značky Tatra, do kterého se mohly i posadit, viděly i vybavení auta, zkusily si i helmu, rukavice. Dále si děti vyzkoušely smontovat hadici s proudnicemi, dozvěděly se i na které telefonní číslo je potřeba zavolat, když začne hořet, někdo se zraní, popřípadě zavolat policii. Na konci dopoledne děti čekala velmi očekáváná akce, "hašení hořícího domu", kde děti samy "hasily" dům na čas. Každý účastník akce si odnesl domů medaili a jméno toho nejrychlejšího "hasiče" bude zvěčněno na putovním poháru. Dopoledne jsme si velmi užily, všem dobrovolným hasičům moc děkujeme za jejich čas a za rok se budeme těšit na další setkání. Fotky z dnešní akce najdete v naší fotogalerii.

 Kája O.:   uč.: " Kájo , máte doma pejska?"

                 K.: " Ano, jmenuje se Megí a je to buď jezevec nebo myslivec."

                           uč.: " Myslíš jezevčík, viď?"

                           K. : " Jo, když já si nepamatuju její příjmení."

 25.10.2019- Dnešní pobyt na zahradě jsme s dětmi strávily venku ve společnosti Verči a Kristýny, které k nám přijely z nadace Karla Komárka s projektem "Není město jako město". V tomto projektu se děti hravou formou seznamují se strukturou měst a získávají povědomí o jejich rozdílnosti. Projekt podněcuje zájem dětí o životní prostředí a architekturu.  S Verčou a Kristýnou si nejdříve děti povídaly o tom, z čeho se město skládá, co v něm potřebujeme i jaký význam má ve městě zeleň. Následně si děti pak zkusily postavit vlastní město s ulicemi, domy, parky a zahradami. Jak se jim to povedlo se můžete podívat ve fotogalerii.

 

 17.102019-Dnes naší školku navštívilo divadlo "Pepíno Knap" s pohádkou "O tygříkovi". Malý tygřík byl velký strašpytel, všeho se bál a tak jednoho dne přišel svým "bojáctvím" o své pruhy. A protože se bál všeho a všech, nikdo si s ním nechtěl hrát- myška, beránci, žabák. A tak se tygřík rozhodl, že půjde do světa a koupí si trochu odvahy. Na zkušené ale zjistil, že odvahu nikde nekoupí a tak se vrátil domů a tam zjistil, že mu stůně maminka. A tak se tygřík rozhodl, že dojde pro doktora. Musel přeplavat rybník, zvládl i jízdu na koni a přivedl pana doktora ke své mamince, který ji pomohl se uzdravit. A tak zdolal svůj strach a velcí tygři mu pomohli zpět k jeho pruhům. Pohádka se nám všem moc líbila a tak děti herce na konci odměnili velkým potleskem.:-)

 

1.10.2019 -  Součástí našeho školního vzdělávacího programu pro letošní školní rok je nově i projekt  "Malá Technická Univerzita"  . Skládá se z dvanácti projektových dnů zaměřených na vytváření a rozvíjení polytechnických dovedností u dětí. Dnes se děti s lektorkou MTU sešly poprvé a na hodinu se staly staviteli města. Z kostek Lega postavily různé budovy, které rozmístily na plochu vyznačující město. Následně ve skupinkách zakreslovaly jednotlivé objekty do mapy města. Každý účastník tohoto projektového dne získal titul " Stavitel města". Příště, 14.10.2019, nás čeká projektový den nazvaný         "Malý architekt".

25.9.2019- Muzikohraní AFRIKA  - Dnešní, deštěm uplakaný den nám zpříjemnila paní Iva, která nám do školky přivezla spoustu rytmických hudebních nástrojů a tak jsme si všichni společně  zahráli na muzikanty. Vyzkoušeli jsme hru na velké i malé bubny z Afriky, triangl, tibetskou mističku, různé zvonkové nástrojky, drhla a dokonce na sluneční bubínek. Chvílemi jsme si vyzkoušeli, že i naše nová, kontejnerová školka toho hodně vydrží.:-) Děti byly pochváleny za svou kázeň při muzicírování a tak jsme si dnešní dopoledne užili, i když jsme kvůli "aprílovému", zářijovému počasí nemohli jít ven.

 

20.9.2019- Projektový den "Lesní pedagogika".  " Ve stínu lesa se naučíš to, co těžko najdeš ve škole" - to je motto spolku Srdcem k přírodě, jehož zástupce - lesník Tomáš dnes navštívil naší MŠ s již druhým vzdělávacím pořadem zaměřeným na osvětu v oblasti environmentální výchovy, ochrany přírody a kázni , odpovědnosti a úctě k životnímu prostředí. A o čem dnešní zábavně-naučné dopoledne bylo? Děti se například dozvěděly jaký je rozdíl mezi rohy a parohy našich lesních kamarádů, dozvěděly se něco o životě rysa, sbíraly a poznávaly lesní plody do veverčího domečku a dokonce s pomocí opravdické patrony střílely na kance. Krom toho si zahrály spoustu zajímavých her motivovaných životem lesních zvířat. Dopoledne si užily nejen děti, ale i my dospěláci a tak už teď se těšíme na další setkání s Tomem , které proběhne na jaře.

 

 18.9.2019 - První divadlo, které v letošním školním roce navštívilo naší MŠ bylo divadlo HRAČKA s veršovaným pořadem  " Domek plný pohádek". Děti shlédly celkem 4 veselé pohádky - pro každé roční období jednu. Jarní - " O kuřátku a lišce", letní - " O žabách na rybníce", podzimní - " O zlé koze" a zimní   - " O sněhulákovi". Při pohádkách se nejen dobře bavily, ale z každé si navíc odnesly vždy i nějaké to ponaučení. To, jak byly pozorné, si ověřily v závěrečné soutěži, která neměla samo sebou  vítězů, ani poražených. Připomínáme, že na kulturní pořady pořádané MŠ mají děti chodit vždy patřičně oblečené .

 

 Kryštůfek T.- s pláčem : " Já nechci, aby přišel ten ELEKTRICKEJ, ale strejda PÍSKOVIŠTĚ!"

Pro vysvětlení: v prvních dnech nástupu do MŠ se setkal s panem elektrikářem, který mu vizáží tak trochu nejspíš připomínal čerta a on se ho bál a plakal. Naopak jeho sympatie si získal pan Přibyl, který nám přišel instalovat nové pískoviště a Kryštůfek se s ním dal bez zábran do řeči :-).

 

 9.9.2019 -  Zahájení nového školního roku v náhradních prostorách. S týdenním zpožděním jsme dnes zahájili provoz v náhradních prostorách kontejnerové mateřské školy. Do mateřské školy dnes krom starých známých přišli i noví kamarádi, které jsme mezi sebou slavnostně přivítali a předali jim drobné dárky. Dětem se v novém prostředí líbí a věříme, že i nové děti - především ty, které mají s adaptací na nové prostředí problém a teskní po mamince, brzy do kolektivu zapadnou a budou se do školky těšit .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

14. 8. Alan

Zítra: Hana

TÉMA TÝDNE

 12[1].gif

 

 JÍDELNÍČEK

      Alergeny

 

 

 smajlici-ke-stazeni-1610.gif

Aktuality

10. srpna 2020
29. června 2020

 

Přerušení provozu MŠ dne 1.7.2020 z důvodu přerušení dodávky pitné vody

Modletice-odstavka vody.pdf

Uzavření MŠ v době prázdnin : 13.7. - 31.8.  2020

 

Nabídka na hlídání dětí

Bližší informace najdete v dokumentech. 

 

Povinně zveřejňované informace.docx

 

 Informace pro rodiče[1].odt

 

 

kasp.jpg

Aktuality

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

070851