Ze života Mš

 26.6.2019 - Zahradní slavnost s pasováním předškoláků - školní rok nám utekl jako voda a na dveře klepou prázdniny. Přestože letošní závěr školního roku byl do jisté míry ovlivněn nervozitou ze stěhování stávající budovy MŠ před její celkovou rekonstrukcí a rovněž úmornými teplotami posledních dnů, naše zahradní slavnost tím nijak neutrpěla. Ještě, že máme naší krásnou zahradu plnou vzrostlých stromů, která nám v době horka poskytuje příjemný úkryt před slunečními paprsky a rodiče, kteří jsou ochotni podat v případě potřeby pomocnou ruku - je jistě na místě poděkovat rodičům Déni, kteří se  po celou dobu postarali o příjemné vodní osvěžení dětí i dospělých. Nastávající školáci , tentokrát z rukou sudiček, převzali již tradiční ročenky a byli slavnostně pasováni na školáky. Všechny děti obdržely diplom z plavání a prázdninového kamaráda. Plyšáky pro všechny děti zajistila jako sponzorský dar z BILLY mamka Elly. Součástí slavnosti byla i  veselá " Pirátská pohádka", po které následovalo posezení při ledové kávě a konzumování všech dobrůtek, které maminky, ale i třeba taťka Timár, připravili. Bylo to velice příjemné a vydařené odpoledne :-).  Moc nás těší, že spousta maminek nabídla pomoc při stěhování, je prima vědět, že nás v tom nenecháte!!!! Vaši pomoc rády případně využijeme v srpnu při stěhování do nového dočasného působiště. Případné informace uveřejníme v aktualitách na webu školy.

 

                                                  KRÁÁÁÁSNÉ  LÉTO !!!!!

14.6.2019- V pátek nás navštívila Anička s Honzou z nadace proměny Karla Komárka. Co víme o naší zahradě? Jaká místa na ní máme rádi a jaká bychom chtěli proměnit? Vydáme se s kocourem, slony a velrybou na průzkum a objevíme skrytá tajemství zahrady. Dílna oživuje příběh Trnkovy zahrady- s pomocí postav tohoto příběhu děti netradičně poznávají zdánlivě známý prostor i jeho nejbližší okolí. Posiluje se tak jejich vnímavost k prostředí, které tvoří důležitou součást života. 

 

3.6. - 7.6.2019 - " Týden dětských radostí".

Celý tento týden se nesl v duchu oslav svátku dětí a proto byl také, k radosti všech, vyhlášen zároveň i týdnem hraček. Konečně si tedy děti mohly po celý týden nosit do školky z domova své oblíbené hračky a společně se svými kamarády si s nimi pohrát. A co všechno bylo náplní těchto pěti dnů? Sportovně-zábavné dopoledne zaměřené především na obratnost, postřeh a manuální zručnost dětí zakončené hledáním pokladu v korunách stromů, malování na trička, divadelní představení " Žabí princ", hudební pořad " Písničky z pohádek" při kterém si děti vyzkoušely nejen zazpívat na mikrofon, ale i zatančit při živé hudbě a polodenní pěší výlet do Chomutovic ke Stoklasovým na zvířátka a do Popoviček na dětské hřiště. Zvládli jsme toho opravdu dost a  věříme, že děti si týden nabytý netradičními aktivitami opravdu užily, Děkujeme maminkám, které dětem zpříjemnily sportovní dopoledne a pěší výlet zakoupením zmrzlinek na osvěžení :-) .

31.5.2019- Do školky přijelo divadélko Koloběžka s mokrou pohádkou "O vodníkovi a Madlence". Vodník Šejtroček si myslel na Madlenku, která se mu moc líbila, ale protože byl šišlavý a celý "zelený", tak se Madlence samozřejmě nelíbil a ta už byla zaslíbena svému milému Františkovi. Jednou, když Madlenka přišla k potůčku, našla vodníka plakat u břehu, byl celý seschlý, protože na pramen se usadila velká žába a ta žába byl dokonce zakletý princ. A tak Madlenka poradila vodníkovi, ať se převleče za Vodnici a  jde vysvobodit zakletého prince. Úkol se povedl a tak v potůčku už zase tekla voda a vše dobře dopadlo.

 

23.5.2019 - Součástí  školního projektu " Nešlap nelámej, ale ochraňuj" byl i dnešní ekologický výukový program o lesním ekosystému, se kterým naší MŠ  navštívil lesní průvodce Tomáš Marunič. V přirozeném přírodním prostředí školní zahrady se děti seznámily nejen s některými lesními zvířaty a jejich významem pro zachování zdravého lesního ekosystému ale i s tím , jak a z čeho rostou stromy a co  ke zdravému růstu potřebují . Ohromný batoh pana lesníka, krom jiného, obsahoval kůži divočáka a lišky, prasečí zuby, liščí lebku a spoustu různých obrázků a pomůcek pro motivační hry, jejichž prostřednictvím si děti měly lépe zažít právě nabité vědomosti. A tak si děti zahrály hru na motýly, při které si upevňovaly právě získané poznatky o vývoji motýla bekyně velkohlavé, jejíž larvy dovedou sežrat listí z celého stromu, hru na divoká prasátka, která stejně jako lidské maminky učí své děti a předávají jim životně důležité informace, na lišky, které ochraňují lesní semenáčky tím, že loví myši, které okusují jejich kořínky a na lýkožrouty - největší nepřátele především smrkových lesů. Cílem programu bylo podpořit u dětí pozitivní vztah k lesu, všemu živému, celé přírodě a životnímu prostředí. Přestože počasí zrovna moc nepřálo, všechny děti se zájmem sledovaly všechno, co jim pan lesník vypráví a následně se pak vždycky zahřály motivační hrou. Získané poznatky měly děti možnost uplatnit i následující den v rámci práce s pohádkou " O Budulínkovi" a  jejich znalosti nás opravdu mile překvapily.

10.5.2019 - Nocování v mateřské škole je už dlouhodobou tradicí a my dospěláci i děti si ho každoročně užíváme. Mamky mají možnost v předstihu oslavit svůj svátek a děti si zase užívají ve školce netradiční činnosti. Letošní nocování ne se neslo v duchu pohádky " O perníkové chaloupce". Pohádka, i když trochu netradiční, celý odpolední program zahájila. Děti společně s lesními zvířátky pomáhaly najít všechny ztracené perníčky z chaloupky , aby zamezily odchodu ježibaby z pohádky. Veselý příběh plný hezkých písniček a všelijakých vtípků děti natolik rozveselil, že si nikdo ani neuvědomil, že dnes maminka nepřijde. Zbytek odpoledne děti trávily různými hrami na školní zahradě, malováním maminčiných portrétů a kreslením srdíček na chodník. K večeři si děti opekly toužebně očekávané špekáčky. Večer byl věnován bojové hře určené jen těm nejodvážnějším. Nakonec se ukázalo, že tu máme jen samé odvážné děti. Dokonce i ti nejmenší beze strachu  zdolali cestu od smrku k ježibabě, perníkové chaloupce a od ní k Jeníčkovi a nakonec i k Mařence. Cesta byla opravdu černá a strašidelná, vyznačení jen malými lucerničkami a každý ji musel zdolat sám. Na každém stanovišti na každého čekala  zasloužená odměna. No a pak už šup do postýlek. Ráno už děti netrpělivě očekávaly příchod maminek, které přivítaly písničkou, básničkou, kytičkou a drobným dárkem.

Kryštof: " Když jsem šel do školky, viděl jsem zloděje. On nás vočuchal a tak jsem ho zabil plácačkou a zatknul do vězení."

 

 3.5.2019 - Náš letošní celodenní výlet směřoval do Pěnkavova dvora v Takoníně. U autobusové zastávky nás z dálky vyhlížel královský kašpar, který se stal naším celodenním průvodcem. Počasí nám tak úplně nepřálo, ale čekaly nás příjemně vytopené prostory a teplý čaj na uvítanou. Po svačince děti shlédly v kamenném venkovním divadle pohádku " Princ Bajaja", která byla v podání herců "Pěnkavových" nejen velice zábavná, ale současně i poučná. V pohádce hráli nejen herci v krásných historických kostýmech, ale  Bajaja se proháněl dokonce na živém koni a děti se měly možnost seznámit i se skutečnými dobovými předměty v podobě různých rekvizit. Po pohádce následovala prohlídka statku plného pohádkových bytostí  a staveb/ draci, čerti, ježibaba, perníková chaloupka, chaloupka na kuří nožce, hradní věž, zámecká ložnice, kolovrátek../. Autorkou všech vystavovaných postav je výtvarnice - paní Ivana Pěnkavová. Po obědě děti zbylý část trávily stavbou hradů a měst z dřevěných kostek a skládáním pohádkových puclí. No a pak , i když se dětem moc nechtělo, nastal čas návratu. Naše poslední zamávání patřilo nejen šaškovi, ale i čertovi vyvalujícímu se na sloupku u vrat statku. Byl to velice příjemný den strávený ve společnosti lidí opravdu zapálených pro svou práci a ochotných udělat pro ni cokoli. Věříme, že si děti z výletu odnesly nejen kašparovu rolničku, ale i spoustu krásných zážitků. :-).

15.4.2019- Dnes jsme s dětmi shlédly krásnou pohádku "Čarovná květina" od divadélka Kůzle. Slečna Veronika nachází na cestě čarovnou květinu čerta Pletoštejla. Celá omámená zapomene i na svého nemocného bratra Vojtu a čertovi nastanou krušné chvíle, aby svou pekelnou depeši získal zpět. Co všechno vymyslí, aby se mu to povedlo? Uzdraví se bratr Vojta? Jako v každé pohádce nakonec vše dobře dopadlo. 

 

Učitelka: " Děti, jak se jmenuje paní, která češe a střihá lidi?"

          Terezka Kovářová : " To je KADEŘNA".

 8.4.2019 - Po delší době jsme se dnes společně všichni sešli při jarním tvoření rodičů s dětmi. Děti si s pomocí svých rodičů vyrobily papírové vajíčko k zavěšení a košíčky s velikonoční dekorací. Potěšilo nás, že zájem rodičů o společná setkání v MŠ trvá a opět jsme se sešli ve větším počtu. Příjemné bylo jistě i následné popovídání si při kávě.

2.4.2019- Dnes poprvé naší školku navštívilo divadlo KK s pohádkou "O pejskovi a kočičce". Podle předlohy Josefa Čapka napsal Jiří Žák známé příběhy o tom jak pejsek s kočičkou myli podlahu, pekli dort, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty a panence co tence plakala. Pohádky byly provázeny veselými písničkami.

 Kája O. : " Juli, až bude Adam ve druhý třídě, pojedeme na MAROLKU. Bili tam žraloci, ale chytili je a dali do jinýho moře."

 

26.3.2019- Již potřetí dnes zavítalo do naší mateřské školy  pojízdné sférické kino - tentokrát  s filmem "Tajemství stromů". Kolik toho víme o fotosyntéze, oběhu kyslíku a struktuře stromů od kořenů až po listy? Jak stromy získávají energii ze slunce? Proč rostou? Jak to, že se voda z kořenů dostává v rozporu se zákony gravitace do listů? Zvídavá a milá beruška Dolores a svatojánský brouček Michael najdou odpovědi na všechny tyto otázky ve škole pro broučky. Spolu s nimi děti cestovaly zázračným světem přírody a odhaliyi největší tajemství stromů.

 

   5.3.2019- Dnes nás ve školce navštívilo divadélko Hračka a ne s jednou, ale hned se třemi pohádkami, které jsou nejen pěkné, ale i poučné, protože si děti připomněly, jak by se měly chovat, kdyby je maminka či tatínek nechali chvilku doma samotné. Děti shlédly pohádku "O Budulínkovi", "O poslušných kůzlátkách"  a "O Smolíčkovi". A nakonec si ještě stačily i zasoutěžit.

 

 11.2.-22.2.2019 - Celé dva týdny v naší mateřské škole probíhaly v duchu masopustního veselí. Děti  se seznamovaly s charakteristikou, původem a průběhem Masopustu v rámci ranních komunitních kruhů , naučily se veselou říkanku o karnevalu a při pracovních činnostech si každý vyrobil škrabošku .                  V pátek15.2.  si děti užily pravé karnevalové veselí. Přijel k nám klaun Mireček s balonkovou show a  karnevalovým pořadem plným her, soutěží a hlavně veselého tance. O bohaté občerstvení se postaral Denísek Dvořáček, který právě slavil narozeniny .Ve čtvrtek 21.2. nás navštívilo varieté Adonis s kouzelníkem a veselým nezbedným šášulou. Vše vyvrcholilo v pátek 22.2. masopustní obchůzkou v mateřské škole.

Emička D. : " Když jsem byla malá, blinkala jsem tak, až jsem se z toho celá poblila."

 

 11.2.2019 - Pozor! Dnes se naše mateřská škola na čas proměnila v chemickou laboratoř a z dětí se tak stali malí chemici. Školku navštívil Martin s bednou naplněnou kádinkami, odměrnými válci, chemickými lžičkami , nálevkami, míchátky a různými ingrediencemi potřebnými k vytvoření "Barevné věže". Děti, řádně poučené o nutnosti dodržování bezpečnostních pravidel pracovaly ve dvoučlenných vědeckých týmech a jedině těm nejsoustředěnější, nejpřesnějším, nejpozornějším a  nejtrpělivějším se pokus, který byl založený na slévání různobarevné tekutiny s odlišnou hustotou, stoprocentně povedl. Nicméně svou šikovnost prokázali všichni malí chemici a tak se 10 původně prázdných odměrných válců během hodiny soustředěné laboratorní práce proměnilo v 10  krásně barevných věží :-). Za odměnu v závěru laborek Martin dětem vyrobil barevné slizy.

25.1.2019 -  Dnes děti ve školce udělaly dobrý skutek a "poskládaly" rozházené sněhuláky, kteří se "rozsypali" během toho když se "poprali" o to, kdo je z nich hezčí. Děti jim upravily kouličky od největší po nejmenší, dozdobily je mrkvičkou, hrncem a knoflíky, srovnaly je podle velikosti a všechny je připevnily magnetky na tabuli, aby si je každý mohl prohlédnout.  A za to jim velký kamarád Sněhulák nachystal překvapení...….POKLAD, který jsme s dětmi ukryly při dnešní vycházce. Děti dobře znají cestu, která vede po hrázi u mlýnského rybníka, po louce směrem na Popovičky. Místo s pokladem právě střeží kamarád Sněhulák, který je dobře vidět. Každé dítě si může vzít jednu věc z pokladu a zbytek tam nechá pro ostatní kamarády ze školky, kteří se s rodiči také  vydají na cestu za pokladem. :-) Šťastnou cestu a úspěšné najití pokladu!!!

 Kryštůfek: " My doma s maminkou pečeme cukroví a posloucháme k tomu Hajdom hajdom PIDLIDOM..."

 

 22.1.2019  zavítalo do naší mateřské školy Duhové divadlo s pohádkou "O dvanácti měsíčkách". Hodná Maruška žila v chaloupce po smrti svého tatínka se zlou macechou a Holenou, kterým musela sloužit a plnit různá přání. A tak ji posílali v zimě do lesa pro fialky, jahody a jablíčka, kde s těmito zvláštními úkoly pomáhalo Marušce vždy dvanáct hodných měsíčků. Nakonec vše dobře dopadlo.  Zlou macechu i s Holenou odvál vítr, když si šly samy do lesa natrhat jablka.  Maruška zůstala bydlet v chaloupce a Janek od sousedů k ní začal hodit na polévku:-). 

                                                                                                                                                                   3.1.2019- nás ve školce navštívilo divadélko Koloběžka s pohádkou "Popletená zimní pohádka", kde se děti ocitly chvilku při zavřených očích na severním, pak i jižním pólu, a dokonce i v Krkonoších. Během pohádky si děti připomněly prožité Vánoce, přitom si dozdobily vánoční stromeček, zazpívaly koledy a všichni jsme měli prima náladu.:-)

 

19.12.2018 - Vyvrcholením všech předvánočních příprav naší mateřské školy je každoročně vánoční besídka na kterou se děti vždy pečlivě připravují. Letošní vystoupení dětí bylo ve skutečně komorní sestavě. Od konce listopadu nás trápí pupínkaté potvůrky - neštovice, které si průběžně prodělaly již téměř všechny děti a tak se vystoupení zúčastnilo pouze 13 statečných. Přestože šlo z velké části o improvizaci, děti byly opět naprosto úžasné a zasluhují velkou pochvalu a obdiv za podané výkony. Zítra nás ještě čeká tradiční vánoční přání v SOPU, místním obchodě, na OÚ a v Zámecké výrobně uzenin a v pátek si v klidu užijeme poslední den ve školce v tomto roce.

 13.12.2018 - Část dnešního dopoledne patřila vystoupení dětí v nové místní firmě 4ISP s.r.o. Pozvání nás potěšilo a všem dětem patří velký obdiv za to, že přestože byly v naprosto neznámém prostředí obklopeny spoustou cizích lidí, zvládly vše na jedničku. Však si také za odměnu domů každý odnesl malý dáreček.

10.12.2018 - Dnes nás s mírným zpožděním navštívil Mikuláš s čertem. Mikulášská nadílka byla součástí vystoupení divadla Kůzle, které přijelo dětem zahrát pohádku " Pekelná mikulášská brána". Pohádka byla plná veselých čertovských písniček. Krom čertů Belzebuba a Luciáše v ní vystupovala také Andělka a řezník Lojza, který se do pekla dostal skrze množství hříchů, které ho zatěžovaly a už se nevešly do knihy hříchů. Jako každá správná pohádka, měla i tato čertovská dobrý konec a tak se polepšený Lojza mohl vrátit zpátky mezi lidi. Po pohádce přišel mezi děti Mikuláš s čertem , aby děti obdaroval nadílkou.

V odpoledních hodinách jsme se sešli společně s rodiči dětí při vánočním tvoření. Tentokrát děti společně se svými maminkami vyráběly vánoční dekoraci v podobě vánočního stromečku. Jeden stromeček byl hezčí než druhý a všem šla práce pěkně od ruky. Zbyla samozřejmě i chvilka na posezení a popovídání si nad kávou a zákuskem. Poděkování patří všem maminkám, které si i v tomto hektickém předvánočním čase našly chvilku na společné tvoření se svými dětmi  :-).

Učitelka: " Děti, víte co je pod tím stromečkem?"

Lukášek F. : " To je BETMEN." - měl ovšem na mysli Betlém.

9.12.2018 - Dnes je sice neděle, ale téměř v plném počtu, a to nás moc těší, jsme se sešli při již tradičním rozsvěcení vánočního stromku v Modleticích.  Podle reakcí zúčastněných přítomných je vidět, že se vystoupení dětí  všem moc líbilo - jak jinak, máme tu samé šikulky ... .

 

22.11.2018- nás ve školce navštívilo divadélko Úsměv s pohádkou "Cukrářka Barbora".  Tato pohádka nás naladila na předvánoční čas, protože cukrářka Barborka napekla pro všechny krásné, voňavé perníčky, které pak dala vychladit na okno. Jenže to šel právě kolem mlsný čertík, který všechny ty perníčky snědl a pěkně ho bolelo. Ale Barborka mu poradila, když si párkrát oběhne chaloupku, že ho bříško přestane bolet a to se povedlo a tak čertík slíbil, že už nikdy nesní nic cizího.

 

 

  9.11.2018- nás navštívilo divadlo Harmonika s pohádkou "Tři pohádky o Honzovi". Honza ze Lhoty, co měl nové kalhoty se vydal do světa. Dal se do služby k maestrovi Kapučínovi, který měl spoustu hudebních nástrojů. Tam se Honza vyučil na zpěváka a s tím zpěvem mu pomohly i naše děti ze školky. A když už to uměl, vydal se Honza na cestu dál- v lese potkal babičku, které pomohl s nůší a ta mu za to dala husu. Díky huse a krásnému Honzovu zpěvu se mu podařilo rozesmát princeznu a tak mu pan král řekl, že když se mu podaří ve třetí pohádce zneškodnit draka, dá mu princeznu Jozefínku za ženu, což se Honzovi povedlo.

 

 Učitelka: " Děti, víte jak jste vypadaly, když jste se narodily?"

Kája O.: " Jako opice s červenou prdelkou - říkal mi to náš Adam."

 

 23.10.2018 - Součástí školního projektu " Nešlap, nelámej, ale ochraňuj" byl i dnešní výukový pořad     " E-liška "  ( "E"  - jako environmentální a edukativní). Děti přijela do mateřské školy navštívit  mladá liščí slečna  Mia. Liška je ochočená, očkovaná, zvyklá na cizí lidi i malé děti a tak mezi dětmi volně pobíhala , šmejdila po třídě a zvědavě si vše okukovala a očenichávala. Děti si mohly lišku nejen z blízka prohlédnout a pohladit, ale dozvěděly se mnoho zajímavého ze života této u nás velmi rozšířené šelmy - kde a jak žije, co dokáže ulovit, proč je oproti zažitým představám užitečná, jak je to s jejím vztahem k lidem a člověka k ní. Na závěr se děti měly možnost zeptat na cokoli, co se lišky týká - tak třeba Ellu zajímalo, jak se to stane, že liška má jinou barvu kožíšku v mládí a jinou v dospělosti :-).

20.10.2018 nás navštívilo námi velmi oblíbené divadélko Kůzle  s pohádkou "Na kole i přes pole". Když překročíte bludný kořen, najdete zvláštní rozcestník, který umí přenést děti do pohádky. Nás přenesl hned do třech. O hamižnosti, strašení a fintění. Ludvík Pěchota, sedlák chamtivý a lakomý, nechce dát svou dceru Jarušku za ženu hodnému sousedovi Pepíkovi, protože trpí nemocí jménem "Hamišdírachamtiáris". Ale nakonec se umoudří a svolí. V druhé pohádce jsme se přenesli na zámek Polánka do Oblečic, kde žila madam Bonboniéra, kterou zajímalo jen její krásné oblečení, a ne jak vypadá její zámek. Nakonec se umoudřila, zámek opravila a bylo vše jak má být a třetí pohádka nás zanesla na rozcestí ke dvěma strašidlům, Příhodovi a Nehodovi. Děti se báječně bavily a dokonce si v pohádce i zahrály. 

 

  17.10.2018 - Velkým překvapením byla pro děti , a nejen pro ně, dnešní návštěva klaunů Pepína a Petrušky. Chybička se vloudila a nebo že by snad zaúřadovali skřítci Školouškové? Nikdo klauny nečekal a najednou tu byli. -A s nimi i Bublinková pohádka a veselé dětské bublinkování. No někdy se dějí věci mezi nebem a zemí... . Hlavně, že si děti veselé  vystoupení řádně užily - což jistě slyšel každý, kdo kolem desáté kolem školky procházel  :-).

 Rozhovor chlapců nad stavbou z LEGA:

Denísek O. : " To ti trvalo dvacet práce?"

          Tobík:          " Ne, jenom sedm."

 9.10.2018 - Dnes jsme se poprvé sešli s rodiči v rámci rodičovské kavárničky. Hosty našeho setkání byli i zástupci soukromého poradenství Kopretina v Jesenici  -  Mgr. Tomáš Vacek a PaedDr. Irena Vacková. Prezentace i následná beseda s oběma zástupci centra byla velice zajímavá a nejen pro rodiče byla zajisté velkým přínosem informací z různých oblastí týkajících se nejen problémů souvisejících se vzděláváním dětí předškolního věku . Pokud by měli nezúčastnění rodiče zájem o některou z nabízených služeb, mohou využít kontaktů na letáčcích umístěných v MŠ. Kdo se osobně zúčastnil, měl možnost osobně částečně konzultovat své  dotazy již na zmíněném setkání a proto je škoda, že se nás nesešlo více.

3.10.2018 - Prvním divadélkem, které v letošním školním roce navštívilo naší mateřskou školu bylo dnes divadlo ÚSMĚV  s většině dětí dobře známou pohádkou " O veliké řepě". Děti nejen shlédly její loutkovou podobu, ale některé z dětí si pohádku tak trochu i v roli herců vyzkoušely zahrát a všichni ostatní pak pohádku hranou dětmi doprovázeli říkadly a zpěvem.

 27.9.2018 - Dnešní setkání dětí mateřské školy se zástupci SDH Modletice bylo v pořadí již páté. Jako každoročně se děti měly možnost pod vedením hasičů seznámit  s vybavením hasičské Tatry, dozvěděly se při jakých příležitostech hasiči zasahují, jak by se měly zachovat děti v případě ohrožení požárem a jaká jsou nejdůležitější čísla pro přivolání pomoci. Vyzkoušely si nejen to, jak se hasičům sedí za volantem Tatry, ale i to, jak těžká je jejich helma  a že i pro spojování hadic je potřeba jisté zručnosti . Vyvrcholením zábavného dopoledne bylo opravdové hašení" hořícího" domečku na které se děti vždy moc těší. Překvapením bylo závěrečné vyhodnocení - letos hasila v nejlepším čase poprvé holčička - Kája Otrubová. Její jméno bude tedy, jako páté, uvedeno na našem putovním poháru. Vítězem byl ale každý, kdo se zúčastnil a tak si všechny děti domů odnášejí medaili. Je bezva, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni  část svého volného času věnovat podobným akcím. Těšíme se zase za rok... - to už bude v nové hasičárně .

Denísek O.: " Taky se ti líbil ten státní svátek ?"

Denny:          " Jaký státní svátek?"

          Denísek :     " No, vinobraní v Herinku."

 

 19.9.2018 - Součástí ŠVP naší mateřské školy je i projekt nazvaný " Chraň své zdraví". Dnes naší mateřskou školu navštívili Katka, Eliška a Míra s edukativním pořadem " Šifra Mistra Brailla", aby přiblížili dětem život nevidomých lidí . Míra se zbytky zraku , Katka, která se nevidomá již narodila a především Katčina nejlepší kamarádka a hlavně pomocnice - asistenční vodicí pes Eliška  děti okamžitě zaujali. A co všechno se děti dozvěděly? Vyzkoušely si prostřednictvím simulačních brýlí jak a co vidí lidé s různými vadami zraku, jak těžké je pohybovat se ve tmě jen s pomocí slepecké hůlky a jak se čte pomocí Braillova písma. Seznámily se se zvětšovací digitální lupou, s přístrojem, který je schopný při kontaktu s předmětem nahlas sdělit jeho barvu a reaguje změnou tónu na sílu světla  a  komu slouží bílá a komu červenobílá hůlka. Cílem celého povídání bylo, aby si děti uvědomily důležitost zraku,  nutnost péči o něj a jeho ochranu i to , co zrak ohrožuje. A především  jak se máme k nevidomým lidem my zdraví chovat.

 

3.9.2018- Zahájení školního roku 2018/2019. Prázdniny utekly jako voda a po dvou měsících jsme se opět společně sešli v mírně obměněné sestavě v naší mateřské škole. Před prázdninami jsme se rozloučili s nastávajícími školáčky a dnes jsme mezi sebou naopak přivítali nové kamarády, kteří zaujmou jejich místo. Každý " nováček" si domů odnesl drobný dárek. První den proběhl u většiny nových dětí bez problémů, i když nějaká ta slzička se objevila - první den bez maminky ve společenství spousty nových dětí i dospěláků je pro některé děti velkou zátěží.  Není se ale třeba čeho obávat. Věříme, že za úzké spolupráce s rodiči se nám podaří nové děti co nejrychleji do kolektivu zapojit.

                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor

 

      TÉMA TÝDNE

 

 14[1].gif

 

 

 JÍDELNÍČEK

      Alergeny   

 

 

 
smajlici-ke-stazeni-1610.gif

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA  pro rodiče nově přijatých dětí proběhne 2.7.2019 od 16,00 hod.

Akce SOPO 30.8.2019

Básničky.docx

Jaro, léto podzim, zima.docx

Pláče vodníček, mlýnek, proč.docx

 

Povinně zveřejňované informace.docx

 

 Informace pro rodiče[1].odt

 

 

kasp.jpg

                

 

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"


smajlík 5.gif

 

 

Virtuální prohlídka školky

 

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY

Školní řád.odt

 

Centrum pro rozvoj myšlení a učení.pdf

Poradenské služby - Kostelec nad Černými lesy.

Kritéria pro přijímání dětí -.doc

 

Desatero pro rodiče.docx

Co je dobré zvládat před vstupem do ZŠ.

MŠ Modletice - brožura pro rodiče.pdf-           Kdy do školky ano a kdy ne.

 

 

Návštěvnost stránek

061752