Ze života Mš

19.10.2020 - Malá Technická Univerzita.

Dnes jsme ve třídě Včeliček zahájili projekt Malá Technická Univerzita. Celý projekt je realizován do deseti projektových dnů / lekcí/ a je zaměřený na rozvoj polytechnických dovedností dětí. V první lekci, nazvané   " Stavitel města", se děti seznámily se základy kartografie a poznávaly různé druhy map . Z kostiček stavebnice LEGA postavily důležité stavby, které se ve městech nacházejí - škola, obchodní dům, nemocnice, hasičská a policejní stanice, benzinová stanice,..   a podle plánku je rozmístily ve městě na správné místo. Nakonec si společně vytvořené město zakreslily do mapy. Za dobře zvládnutou lekci byl každý oceněn titulem " Stavitel města".

  uč.: " Děti, nikdo z vás nebude dávat nafukovací balónek do pusy, nafouknete si ho až doma."

Esterka: " Já vím, protože je KUNAVIRUS."

 

16.10.2020 - Naším letošním prvním divadelním představením v mateřské škole byla pohádka "Princezna Čokoláda". A jak už sám název napovídá, byla o princezně, která nejedla nic jiného než samé sladkosti a všechny zdravé potraviny jíst odmítala .  Ze všeho toho mlsání jí bolely zoubky a bříško. O uzdravení princezny se zasloužil Kašpárek, který ji dovedl k černokněžníkovi do lesa. Černokněžník společně s dětmi naučil princeznu jíst maso, ovoce, zeleninu,... . Pobyt na čerstvém vzduchu jí také moc prospěl a tak se místo bleďoučké , unavené princezny do zámku vrátila princezna  plná elánu s čokoládově opálenou tváří.

1.10.2020- Čtvrteční slunečné dopoledne si  děti užily v Modletické hasičské zbrojnici pod vedením samotného pana starosty hasičů Luboše Škáby, jeho ženy Evy, p. Knitla, p. Lebra a Zdendy Stupky, kteří dětem ukázali kompletní vybavení hasičské Tatry a seznámili je jak se s čím zachází a k čemu vybavení Tatry hasiči vlastně využívají.  Děti si "osvěžily" znalost  důležitých telefonních čísel, prokázaly svou zručnost při spojování hadic a se zájmem si vyslechly i povídání o tom jak se chovat, kdyby začalo doma hořet a jakým hasicím přístrojem se co hasí.  Nakonec si děti i zasoutěžily o putovní pohár,  na kterém jsou jména všech dětí, které v posledních letech  zvítězily v závodě o nejrychlejší zásah při hašení " hořícího domku". Na závěr hasiči dětem ukázali jak se používá vodní dělo  hasičské Tatry a protože nám krásně svítilo sluníčko , vykoukla na nás přes vodní proud stříkačky veliká duha . Berušky se vrátily do školky o něco dřív a tak jim na cestu zahoukala  alespoň siréna hasičského auta. Všechny děti získaly vysněnou medaili a spokojeně, obohacené o nové zážitky, se vrátily na oběd do mateřské školy. Moc děkujeme všem dobrovolným hasičům, kteří si na nás udělali čas, v jejich jinak pracovní den, a strávili s námi prima dopoledne. 

  Ondra: " Juli, já viděl auto - byla to bílá MUSALÍNA".

Ještě že mám doma samé chlapy, po chvilce dohadování jsme se společně dopracovali k tomu, že šlo o LIMUZÍNU . :-).

 

27.9.2020- Dnes naší školku navštívilo první a hned veselé hudební vystoupení Jáji Notičky. Děti společně s Jájou a žabákem hledaly ztracenou písničku, k tomu si i zpívaly a tančily, užily si spoustu legrace a nakonec i soutěžily. Všichni byli nakonec odměněni sladkým bonbónkem. Fotky z tohoto vystoupení najdete ve Fotogalerii ve společných akcích.:-)

 uč.: "Děti, co dělají vaši rodiče, kam chodí do práce?"

Lukášek: ( o mamince) " Vždycky si to připraví, pak to otočí a pak uřízne."

 

 1.9..2020 -  Zahájení nového školního roku .  

 Na dnešní den jsme se všichni moc těšili. Po roce pobytu v náhradním kontejnerovém zařízení jsme mohli přivítat děti v naší krásné, kompletně zrekonstruované mateřské škole . Do mateřské školy dnes krom starých známých přišli i noví kamarádi, které jsme mezi sebou slavnostně přivítali a předali jim drobné dárky. Novým dětem bude možná chvilku trvat než si na nové prostředí, bez maminky, zvyknou. Letos je to dvojí zvykání - zvykají si nejen děti, ale i my dospělí. Neustále něco hledáme, občas něco nezafunguje úplně stoprocentně. Držte nám palce a mějte trpělivost nejen se svými, někdy plačícími, dětmi, ale i s námi. Slibujeme, že se posnažíme, aby se vše co nejrychleji " zaběhlo". Držte nám palce!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

21. 10. Brigita

Zítra: Sabina

TÉMA TÝDNE

 "Podzim"

Ovoce.gif

 

 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Virtuální prohlídka

JÍDELNÍČEK

      Alergeny

 

19-23.10.2020 (2).xlsx

26.-30.10.2020.xls

 

 

 smajlici-ke-stazeni-1610.gif

Poplatky říjen 2020 (1).docx

 

 

Aktuality

9. října 2020

 Informace pro nové rodiče

Informace pro rodiče

 

 

Povinně zveřejňované informace.docx

 

 

 

 

kasp.jpg

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

073361