Doporučení k distančnímu vzděláváníVážení rodiče,                                                                                                                                                   ke snadnějšímu a přehlednému prokázání každodenních vzdělávacích aktivit Vašeho dítěte v průběhu distančního vzdělávání doporučujeme založit portfolio, do kterého budete zakládat výtvarné práce dítěte, zpracované metodické listy, seznam přečtené literatury, básniček a písniček se kterými jste dítě seznamovali, případně písemný výčet aktivit, či fotodokumentaci z prováděných aktivit a pod. Portfolio by se mohlo pro děti stát vlastně jakýmsi deníčkem :-) do kterého si každý den zaznamenají jeho průběh.

Pro objasnění - aktivitami se rozumí plnění různých praktických úkolů využívajících přirozené podmínky dětí v jejich domácím prostředí - tvořivé práce všeho druhu, aplikace dovedností a znalostí v praxi, aktivity zaměřené na samostatnost dětí, společná hra, příprava jídla, práce na zahradě, pohyb v přírodě, drobné domácí práce, péče o domácí zvířata a pod. Nejde o nic složitého, ať už s dětmi děláte cokoli, vždy jim tím předáváte nějaké nové poznatky a nějakým způsobem je rozvíjíte.                                                        Pokud dítě bude mít své portfolio, není nutné každý týden předávat škole zpracované metodické listy.

Tvořivosti dětí ani rodičů se meze nekladou. Nechceme vás do ničeho nutit, nic vám nařizovat,  zvláště v této,pro všechny náročné, době. Ale pokud se do založení portfolia pustíte, mohli byste si při jeho tvorbě s dětmi užít i spoustu pěkných tvořivých chvilek .

Že by na ty, kdo se do tvorby portfolia pustí čekala nějaká odměna?

Doporučujeme se podívat na nový dodatek č.3 školního řádu kterým jsou stanoveny pravidla distančního vzdělávání dětí mateřské školy pro které je předškolní vzdělávání povinné / poslední stránka ŠŘ/.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"

Práce s dětmi je  krásná a nás , dospěláky, velice obohacuje - nedovolí nám zestárnout. S dětmi si užijeme hodně legrace. Přečtěte si, čím nás vaše děti baví.
smajlík 5.gif

 

Návštěvnost stránek

080518