Ze života Mš

 

Učitelka: " Děti,  které slovo začíná na K"

Nelka : " KARGOLD"

          Učitelka: " A co to je?"

           Nelka: " Nějakej zpěvák". - Že by sám zlatý slavík?

 12.3.2018- Dnes děti ve školce shlédly krásnou pohádku "O vodníku Řešátkovi", který si chtěl vzít za ženu vílu - rusalku Aničku. Na to se ale museli zeptat pána lesa, jestli jim dá požehnání. Anička plakala, zda-li jim to pán lesa dovolí a jejích 7 slziček žbluňklo do potůčku. Pán lesa řekl Řešátkovi, pokud mu přinese slzičky Aničky zpátky, dovolí mu si Aničku vzít za ženu. A tak se Řešátko vydal do světa hledat slzičky na rychlém kapříkovi potůčkem, pak dál plaval řekou až se dostal do moře. Děti se seznámily se spoustou ryb, které žijí jak v rybníku či řece, tak i v moři. Nakonec vše dobře dopadlo jako v každé pohádce a Řešátko si vzal Aničku zaženu. 

2.3.2018 - Co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu ? Kromě nerozlučného přátelství také spoustu zajímavých otázek .  Děti se na čas staly součástí vědecké výpravy do země věčného sněhu a ledu odkud se raketou vydaly do vesmíru a  pozorovaly planety obíhající Slunce .Nejen o tom  byl dnešní pohádkový příběh  " Polaris" se kterým naší mateřskou školu dnes navštívilo sférické kino .

 

Déňa: " Když se náš David navoní a táta to zjistí, tak ho hned seřve, protože ho z toho bolí hlava.  No a já mám zase zatrženej  mobil, protože jsem se nechtěl převlíct do pyžama."

 

27.2.2018 - Varieté ADONIS navštívilo naši mateřskou školu jako již tradičně s novým programem. Děti si společně s kouzelníkem a dvěma nezbednými klauny zažily spoustu legrace, triků a kouzlení do kterého se i samy zapojily. Třída mateřské školy se tak na hodinku proměnila na cirkusový stan plný hlasitého dětského smíchu.

 

Naše malé slečny občas vedou opravdu vážné rozhovory:

Laurinka: " Víš, že se maminka musí s tatínkem pořád pusinkovat ?"

          Jasmínka: " Moje maminka se s tatínkem nepusinkuje"

          Laurinka:  " No tak to nebudou mít žádné děti!"

 

13.2.2018 - Dnes jsme se po delší  době vydali autobusem do divadla v Kamenici ne pohádku Ferda Mravenec.  Představení bylo velice výpravné a s ohledem na to, že jej děti vydržely sledovat déle než hodinu, bylo vidět, že děti opravdu zaujalo

  Učitelka: " Ukaž, já ti dám vlasy do gumičky, nějak ti to vylezlo."

  Kája O. : " No doma to taky pořád VYLEZÁVÁ."

                                                                                                                                                              7.2.2018 - Karneval v mateřské škole tentokrát proběhl pod vedením klaunů Mirečka a Leontýnky. Na karneval se děti dobře připravily - pomáhaly s výzdobou třídy a každý si  vlastnoručně vyrobil i  karnevalovou masku. Děti oba klauny již dobře znají a tak se všichni s chutí a bez ostychu pustili do  veselého karnevalového reje. Třídu  tak na jedno dopoledne místo dětí zaplnily různé pohádkové bytosti. V příštím týdnu bude naše karnevalové téma ještě pokračovat. S dětmi si povyprávíme o masopustních zvycích, o nejznámějších masopustních maskách a v závěru týdne si ve školce uděláme malou masopustní obchůzku.

18.1.2018- nás ve školce navštívilo divadélko A šmytec..... s pohádkou o dvou bráškách, Páťovi a Maťovi, kteří se k sobě ne vždycky hezky chovali, nejen doma, ale i ve škole . Protože poučení o bezpečnosti není nikdy dost, procvičily si děti spolu s oběma nezbedníky, mimo jiné, například správné přecházení vozovky a také si vyzkoušely, jak se správně zachovat,když je někdo cizí láká na autíčka, bonbony a čokolády. Pohádka byla nejen moc pěkná, ale i velmi naučná. 

Adam: " My budeme prodávat koťátko. Kocourek se pořád válel po kočičce a tak jim vyrostli koťátka. Všichni oba při tom mňoukali, ale kočičce se to přestalo líbit a tak ho kousla do ucha."

                                                                                                                                                             3.1.2018 - " Tři králové s klauny Mirečkem a Leontýnkou" . Mireček a Leontýnka jezdí do naší mateřské školy především s hudbou, tancem a zábavou. Ani dnes nebyly děti o veselé tanečky ochuzeny. Krom zábavy ale tentokrát klauni přivezli i trochu poučení a děti se prostřednictvím jejich vyprávění dozvěděly něco o tom, jak to bylo, když betlémská hvězda zvěstovala narození Ježíška a při zpěvu  koled  si děti zavzpomínaly na Vánoce.

Poslední předvánoční týden si děti v mateřské škole užívají plně v duchu přicházejících Vánoc.  Krom výroby dekorací, poslechu vánočních koled a seznamování se s vánočními zvyky si v úterý ozdobily vánoční stromeček pod kterým se rázem nashromáždila kupa obrázků - přáníček pro Ježíška, které děti začaly spontánně vyrábět a pod stromeček vršit. Ježíšek si je všechny odnesl a ve středu  ráno děti pod stromečkem nalezly dárky. Středeční dopoledne bylo věnováno roznášení dárků a přáníček   " modletickým partnerům" a odpoledne několikadenní přípravy vyvrcholily vánoční besídkou. Tu děti zvládly na jedničku s hvězdičkou a věříme, že tak všem blízkým udělaly radost. Za odměnu si rozbalily ten největší balík pod stromečkem, kde každé dítě nalezlo svůj osobní dárek. Ve čtvrtek jsme navštívili s vánočním přáním SOPO, kde již tradičně na děti čekalo velké vánoční překvapení - letos si každý domů odnesl krásný polštářek v podobě slona. Ten letošní Ježíšek byl opravdu ve všech směrech velice štědrý a tak nezbývá, než poděkovat všem, kdo se na jeho štědrosti podíleli . Bylo to nejen SOPO Modletice, Zámecká výrobna uzenin a modletický obchod, poděkování patří i sponzorům z řad rodičů, které si nesmírně vážíme  a moc za ni děkujeme. V pátek se rozloučíme vánoční pohádkou a společně se sejdeme až v příštím roce :-).

 12.12.2017 - předvánoční čas si dnes odpoledne v mateřské škole rodiče s dětmi zpestřili společným tvořením. Tentokrát jsme se sešli při výrobě vánočního svícnu. Velice nás potěšilo, že si rodiče i v uspěchaném předvánočním čase udělali chvilku a po delší době jsme se tak mohli sejít v opravdu hojném počtu. Nejen vlastní výroba svícínků, ale i následné posezení při kávě a dobrůtkách od maminek bylo pro nás všechny velice příjemné. Všechny svícínky se móóóc povedly . Až si je o svátcích rozsvítíte, možná vám připomenou jak vzácné jsou chvíle, které můžete v klidu, beze spěchu  trávit společně se svými dětmi . Tak ať je jich v tom příštím roce co nejvíce. Těšíme se na další setkání :-).

Terezka B. : " Když jsem byla u maminky v bříšku, tak babina nechala zbourat starou chatičku a chtěla tam postavit domeček. Stálo to celou peněženku."

 

10.12.2017 - Odpoledne druhé adventní neděle patřilo slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu v Modleticích, kterého se již tradičně zúčastnily i děti naší mateřské školy a svým vystoupením tak  přispěly k navození té pravé vánoční atmosféry. Všem zúčastněným dětem patří velké poděkování, protože zpívaly a recitovaly jako o život - až se z toho rozchumelilo :-). Poděkování samozřejmě patří i rodičům, kteří s dětmi doma pilně básničky procvičovali, děkujeme i mamce Dvořáčkové, která celé vystoupení zdokumentovala.

 6.12.2017 - Začátek Adventu jsme se rozhodli dětem zpestřit celodenním výletem do královského města Kutné Hory, kde jsme se zúčastnili již podruhé svátečního pořadu BETLÉMOVÁNÍ. Celý den jsme si všichni skutečně užili a věříme , že si děti odnesly spoustu krásných prožitků a domů se vrátily naplněny úžasnými vánočními vzpomínkami. Děti absolvovaly celkem  " pět zastavení". ZASTAVENÍ  PRVÉ  - adventní vánoční příběh  " O tom božím čase" v kostele sv. Jana Nepomuckého při kterém si děti zazpívaly vánoční koledy a shlédly expozici vánočních betlémů vyrobených z různých materiálů , ZASTAVENÍ DRUHÉ - čertovská diskotéka ve sklepě Spolkového domu s muzikanty a čertovskou principálkou kde se děti opravdu čertovsky vyřádily,  ZASTAVENÍ TAŘETÍ - adventní luštění s dárečkem při kterém děti luštily křížovku s vánoční  tajenkou ,  ZASTAVENÍ ČTVRTÉ - vánoční zvykoslovná herna ve které se děti seznámily s tradičními lidovými zvyky a  ZASTAVANÍ PÁTÉ - krátká procházka městem.

4.12.2017 - " Malou čertovskou pohádkou" o čertovi Bubovi, Mikulášovi a Andělce navodilo divadlo KOZLÍK mezi dětmi tu správnou mikulášskou atmosféru a tak po pohádce mohl mezi děti přijít Mikuláš s čertem a rozdat všem hodným dětem nadílku. Tentokrát se nadělování obešlo téměř bez jediné slzičky - vždyť mezi dětmi letos žádného zlobivého hříšníka nemáme :-).

Tádík: " Já jsem si ZAVODOVAL ( namočil) ruku".

 

 15.11.2017- Dnešní dopoledne trávily naše děti ve velmi veselé společnosti  klauna Mirečka a klaunky Leontýnky. Nejdříve jen pasivně přihlížely tomu jak klauni foukali bublinky od nejmenších až po ty úplně největší .Následně si i samy děti  vyzkoušely, jak si vytvořit takovou bublinu. Přitom jsme si všichni užili spoustu legrace a  veselé zábavy.:-) Fotky z této akce najdete v naší fotogalerii.

 

13.11.2017- Dnes nás navštívilo námi velmi oblíbené divadélko Kůzle s pořadem "Putování žáka Nezbedy". Z vodovodního potrubí ve staré škole v Pískolepech vyplavala lodička složená z papíru. Je na ní napsaný zvláštní vzkaz, a to je důvod proto, aby se dva cestovatelé časoprostorem Silva a František vydali na cestu dát věci do pořádku.

 Adélka: " Juli, máma má na FLAŠCE ( flešce) Hop nebo trop".

 

  9.11.2017 - Rodičovská kavárnička.  Naše, v tomto školním roce, první společné posezení u kávy a  dobrůtek z kuchyň našich maminek jsme si obohatili o certifikovaný vzdělávací program " Kurz první pomoci u dětí " vedený profesionálním záchranářem. Věříme, že se setkání s odborníkem vedené v příjemném neformálním duchu bylo pro každého z vás přínosem a, že ty společné více než tři hodiny nepovažujete za zbytečně promrhaný čas. Nezbývá než si přát, abychom čerstvě nabyté vědomosti a praktické zkušenosti nebyli nuceni pokud možno nikdy použít a pokud ano, tak abychom zachovali klidnou hlavu a zúročili to, co jsme se dozvěděli. Beseda se záchranářem byla součástí našeho školního projektu   " Chraň své zdraví"  a v červnu se na setkání se záchranářem mohou těšit i děti. Ty budou mít povídání zpestřené i o prohlídku sanitky. Pokud bude  z vaší strany zájem, na některou z příštích kavárniček bychom mohli pozvat odborného garanta bezpečných potravin Ing. Ivanu Kabelkovou.

 Déňa při sbírání hub na školní zahradě: " Já doma na zahradě našel taky jednoho LAMPIÓNA". Vždyť on ten žampión vypadá opravdu trochu jako lampión.

 

 2.11.2017-  Dnes nás navštívilo divadélko Pod čepicí s výchovným pořadem  "Evelínko, pomáhej přírodě" , který je součástí našeho školního  projektu " Nešlap, nelámej,..." . Děti se dozvěděly v čem spočívá význam recyklace odpadu,  něco málo o významu slova ekologie a její potřeby pro život  lidí , a že klovat není prostě to samé co recyklovat. Prakticky si děti  recyklaci vyzkoušely tříděním  odpadu do barevných popelnic.

 Adámek: " Můj tatínek nekouří. Jenom jednou za den každý den a když dokouří, tak si zapálí znovu."    Tak tento výrok aspiruje bezkonkurenčně na hlášku roku !!!  :-).

 

13.10.2017 - Čtvrtý ročník setkání dětí MŠ s modletickými hasiči se díky krásnému počasí opravdu vydařil, přestože tentokrát padl na pátek třináctého. Celá akce byla , tak jako každoročně, ze strany členů SDH Modletice perfektně připravená. Vše klapalo jako hodinky a tak se děti během jedné a půl hodiny seznámily s vybavením hasičárny, naučily se spojovat hadice, kompletně se seznámily s vybavením hasičské Tatry, dozvěděly se , co je potřeba ke vzniku požáru a jak se v jeho případě zachovat. Už vědí, že všechny hasičské přístroje nejsou stejné a že každým se hasí něco jiného a prostřednictvím zábavného pexesa se seznámily s jednotlivými zástupci integrovaného záchranného systému a s jejich telefonními čísly. Informací byla spousta a tak nelze očekávat, že si je děti všechny zapamatují. Určitě ale nikdo z dětí nezapomene na závěrečné " hašení"  domečku na čas. Vítězem byl každý, kdo se zúčastnil a proto si  všechny děti domů odnesly svou medaili. Na pomyslných stupních vítězů se umístil bronzový Tádík, stříbrný Vašík a zlatý Toník - jeho jméno bude také zapsáno na putovní pohár.

Terezka W.: Učitelka: " Terezko, jaké známe stromy?"

                    Terezka: " Jeden je listnatej a ten druhej PÍCHNATEJ" / jehličnatý/.

 

5.10.2017 - Dnes děti absolvovaly hodinové cvičení pod vedením fyzioterapeutky Markéty na dětských cvičebních prvcích bObles určených k rozvoji motoriky. Jednotlivé cvičební prvky mají podobu zvířátek a jsou vyrobené z bezpečné, zdravotně nezávadné pěny. Při cvičení na prvcích jsou děti nucené balancovat, udržovat stabilitu a rovnováhu a tím dochází formou zábavné hry k posilování svalového korzetu. Cvičení se dětem moc líbilo. Celá sada pomůcek stojí 38 000,- Kč a protože cvičení zaujalo i nás dospěláky, pokusíme se alespoň nějaké prvkyx do MŠ pořídit a postupně sadu zkompletovat.

Denísek O.: " Vlkovi vypadla z pusy KOUŘEČKA" / cigareta/.  Denísek "předčítal " dětem z knihy Jen počkej zajíci.

 

25.9.2017 - Dnes nás ve školce překvapilo DUHOVÉ divadlo. Čekali jsme ho až zítra - že by zaúřadovali skřítci Školouškové ?  To jsou ale uličníci! Nevadí, pejsek s kočičkou nám tedy přivezli pohádku již dnes a byly to hned tři pohádky v jedné - Jak si pejsek roztrhal kalhoty, O panence, která tence plakala a Jak  pejsek s kočičkou pekli dort.

20.9.2018 - Součástí projektu " Nešlap, nelámej, ale ochraňuj" byl dnešní edukativní program pro děti nazvaný " Sovy a dravci". Děti se v přirozeném přírodním  prostředí školní zahrady při velice zajímavém vyprávění měly možnost seznámit s  našimi nejznámějšími sovami a dravci. Dozvěděly se, kde tito ptáci žijí, čím se živí , i třeba to, že sova vidí ve dne stejně dobře jako v noci a měly možnost shlédnout i praktické ukázky jejich výcviku. A kdo nás přišel navštívit? Tak ze sov třeba nejmenší kulíšek, puštík, kalous ušatý, sova pálená a největší výr velký a z dravců káně, poštolka a velikánský orel. Většina ptáků se nad dětmi volně prolétla a děti si je mohly i pohladit.

Déňa: - při sbírání hub na školní zahradě : " Já jsem doma na zahradě našel taky jednoho LAMPIJÓNA".

 

12.9.2017 - V rámci projektu  " Chraň své zdraví" dnes děti shlédly  interaktivní pohádkové představení  s prvky dopravní výchovy a aktivním zapojením dětských diváků  - " NA ČERVENOU STÁT".  Děti se společně s prvňáčkem  Pepínem, vydaly na jeho první samostatnou cestu do školy. Dozvěděly se, že za každým rohem číhá nějaké dobrodružství ale třeba i  nebezpečí. Cestou potkaly línou zebru Miladu  a malý domek / semafor/, ve kterém žijí dva úplně odlišní sousedé - sportovec pan Zelený a starý bručoun pan Červený. Za křižovatkou číhal pirát silnic Václav, který nedává pozor na nic a je nebezpečný úplně pro všechny. Děti se při představení nejen dost nasmály, ale  především získaly i řadu důležitých poznatků . A tak by dnes už měly vědět třeba to, jak se vhodně obléknout na cestu do školy, co nezapomenout doma než vyjedou na kole, jak správně přejít silnici a nebo třeba i to , co na  ně může číhat na autobusové zastávce. 

 

 Denisek O. " Péťo, to je koník a má malé BAHŇÁTKO / hříbátko/. To my s Dennym víme, říkala nám to Julinka"

 5.9.2017 - Slavnostní přivítání nových kamarádů . Protože některé děti byly včera se staršími sourozenci ve škole, posunuli jsme si přivítání nových kamarádů na úterý. Děti se vzájemně představily, nováčkům jsme ukázali všechny prostory mateřské školy a představili dospěláky, kteří se o ně budou starat v době jejich pobytu v MŠ místo maminky a každé dítě si domů odneslo malý dáreček v podobě legového šnečka.  Ne každý nováček první dny v novém prostředí zvládá bez slziček. Některé děti přijmou vstup do MŠ s naprostou samozřejmostí, jiným to trvá zkrátka trochu déle a  nějaká ta slzička ukane. Maminky, buďte trpělivé a dejte svým dětem čas. Je přeci naprosto přirozené, že tříleté dítě touží ze všeho nejvíce po své mamince a náhlé celodenní odloučení je pro něj mimořádně zátěžovou situací. SPOLEČNĚ TO ALE URČITĚ ZVLÁDNEME .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

19. 3. Josef

Zítra: Světlana

      TÉMA TÝDNE

 "Cesta kolem světa"

 12.gif

 

 "Dobré ráno, jak se máme? Na cestu se spolu dáme. Severní pól, Afrika- země je tááák veliká! Za chviličku maličkou, poznáme ji celičkou."

 

 

 JÍDELNÍČEK

      Alergeny   

 19.-23.3.2018.xls

 

smajlici-ke-stazeni-1610.gif

ZÁPIS DO MŠ MODLETICE pro školní rok 2018/2019

10.5.2018 v čase od 10,00 do 15,00 - registrace a vyzvednutí tiskopisů.

Zápis[1].odt

                       PŘIJMEME UČITELKU NA ZKRÁCENÝ ÚVAZEK !!!

 Bezplatný časopis pro rodiče " MŮJ PŘEDŠKOLÁK" je vám online k dispozici na: www.forum-media.cz/muj-predskolak

 27.3.2018 - Velikonoční tvoření s rodiči - z rodinných důvodů  se ruší!!! 16.4.  si ho nahradíme jarním tvořením :-).

 

 kasp.jpg

                           

 

 

21.3.2018 - " Mořský svět" - divadlo Formela

28.3.2018 - vzdělávací pořad " Zvířecí obludky"

 

 

 

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"


smajlík 5.gif

 

 

Virtuální prohlídka školky

 

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY

Školní řád.odt

Třídní schůzka.odt

Centrum pro rozvoj myšlení a učení.pdf

Poradenské služby - Kostelec nad Černými lesy.

Kritéria pro přijímání dětí 2017-AKTUÁLNÍ.doc

Podmínky přijetí 2017.doc

Desatero pro rodiče.docx

Co je dobré zvládat před vstupem do ZŠ.

MŠ Modletice - brožura pro rodiče.pdf-           Kdy do školky ano a kdy ne.

 

 

Návštěvnost stránek

046465