Ze života Mš

3.1.2018 - " Tři králové s klauny Mirečkem a Leontýnkou" . Mireček a Leontýnka jezdí do naší mateřské školy především s hudbou, tancem a zábavou. Ani dnes nebyly děti o veselé tanečky ochuzeny. Krom zábavy ale tentokrát klauni přivezli i trochu poučení a děti se prostřednictvím jejich vyprávění dozvěděly něco o tom, jak to bylo, když betlémská hvězda zvěstovala narození Ježíška a při zpěvu  koled  si děti zavzpomínaly na Vánoce.

Poslední předvánoční týden si děti v mateřské škole užívají plně v duchu přicházejících Vánoc.  Krom výroby dekorací, poslechu vánočních koled a seznamování se s vánočními zvyky si v úterý ozdobily vánoční stromeček pod kterým se rázem nashromáždila kupa obrázků - přáníček pro Ježíška, které děti začaly spontánně vyrábět a pod stromeček vršit. Ježíšek si je všechny odnesl a ve středu  ráno děti pod stromečkem nalezly dárky. Středeční dopoledne bylo věnováno roznášení dárků a přáníček   " modletickým partnerům" a odpoledne několikadenní přípravy vyvrcholily vánoční besídkou. Tu děti zvládly na jedničku s hvězdičkou a věříme, že tak všem blízkým udělaly radost. Za odměnu si rozbalily ten největší balík pod stromečkem, kde každé dítě nalezlo svůj osobní dárek. Ve čtvrtek jsme navštívili s vánočním přáním SOPO, kde již tradičně na děti čekalo velké vánoční překvapení - letos si každý domů odnesl krásný polštářek v podobě slona. Ten letošní Ježíšek byl opravdu ve všech směrech velice štědrý a tak nezbývá, než poděkovat všem, kdo se na jeho štědrosti podíleli . Bylo to nejen SOPO Modletice, Zámecká výrobna uzenin a modletický obchod, poděkování patří i sponzorům z řad rodičů, které si nesmírně vážíme  a moc za ni děkujeme. V pátek se rozloučíme vánoční pohádkou a společně se sejdeme až v příštím roce :-).

 12.12.2017 - předvánoční čas si dnes odpoledne v mateřské škole rodiče s dětmi zpestřili společným tvořením. Tentokrát jsme se sešli při výrobě vánočního svícnu. Velice nás potěšilo, že si rodiče i v uspěchaném předvánočním čase udělali chvilku a po delší době jsme se tak mohli sejít v opravdu hojném počtu. Nejen vlastní výroba svícínků, ale i následné posezení při kávě a dobrůtkách od maminek bylo pro nás všechny velice příjemné. Všechny svícínky se móóóc povedly . Až si je o svátcích rozsvítíte, možná vám připomenou jak vzácné jsou chvíle, které můžete v klidu, beze spěchu  trávit společně se svými dětmi . Tak ať je jich v tom příštím roce co nejvíce. Těšíme se na další setkání :-).

Terezka B. : " Když jsem byla u maminky v bříšku, tak babina nechala zbourat starou chatičku a chtěla tam postavit domeček. Stálo to celou peněženku."

 

10.12.2017 - Odpoledne druhé adventní neděle patřilo slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu v Modleticích, kterého se již tradičně zúčastnily i děti naší mateřské školy a svým vystoupením tak  přispěly k navození té pravé vánoční atmosféry. Všem zúčastněným dětem patří velké poděkování, protože zpívaly a recitovaly jako o život - až se z toho rozchumelilo :-). Poděkování samozřejmě patří i rodičům, kteří s dětmi doma pilně básničky procvičovali, děkujeme i mamce Dvořáčkové, která celé vystoupení zdokumentovala.

 6.12.2017 - Začátek Adventu jsme se rozhodli dětem zpestřit celodenním výletem do královského města Kutné Hory, kde jsme se zúčastnili již podruhé svátečního pořadu BETLÉMOVÁNÍ. Celý den jsme si všichni skutečně užili a věříme , že si děti odnesly spoustu krásných prožitků a domů se vrátily naplněny úžasnými vánočními vzpomínkami. Děti absolvovaly celkem  " pět zastavení". ZASTAVENÍ  PRVÉ  - adventní vánoční příběh  " O tom božím čase" v kostele sv. Jana Nepomuckého při kterém si děti zazpívaly vánoční koledy a shlédly expozici vánočních betlémů vyrobených z různých materiálů , ZASTAVENÍ DRUHÉ - čertovská diskotéka ve sklepě Spolkového domu s muzikanty a čertovskou principálkou kde se děti opravdu čertovsky vyřádily,  ZASTAVENÍ TAŘETÍ - adventní luštění s dárečkem při kterém děti luštily křížovku s vánoční  tajenkou ,  ZASTAVENÍ ČTVRTÉ - vánoční zvykoslovná herna ve které se děti seznámily s tradičními lidovými zvyky a  ZASTAVANÍ PÁTÉ - krátká procházka městem.

4.12.2017 - " Malou čertovskou pohádkou" o čertovi Bubovi, Mikulášovi a Andělce navodilo divadlo KOZLÍK mezi dětmi tu správnou mikulášskou atmosféru a tak po pohádce mohl mezi děti přijít Mikuláš s čertem a rozdat všem hodným dětem nadílku. Tentokrát se nadělování obešlo téměř bez jediné slzičky - vždyť mezi dětmi letos žádného zlobivého hříšníka nemáme :-).

Tádík: " Já jsem si ZAVODOVAL ( namočil) ruku".

 

 15.11.2017- Dnešní dopoledne trávily naše děti ve velmi veselé společnosti  klauna Mirečka a klaunky Leontýnky. Nejdříve jen pasivně přihlížely tomu jak klauni foukali bublinky od nejmenších až po ty úplně největší .Následně si i samy děti  vyzkoušely, jak si vytvořit takovou bublinu. Přitom jsme si všichni užili spoustu legrace a  veselé zábavy.:-) Fotky z této akce najdete v naší fotogalerii.

 

13.11.2017- Dnes nás navštívilo námi velmi oblíbené divadélko Kůzle s pořadem "Putování žáka Nezbedy". Z vodovodního potrubí ve staré škole v Pískolepech vyplavala lodička složená z papíru. Je na ní napsaný zvláštní vzkaz, a to je důvod proto, aby se dva cestovatelé časoprostorem Silva a František vydali na cestu dát věci do pořádku.

 Adélka: " Juli, máma má na FLAŠCE ( flešce) Hop nebo trop".

 

  9.11.2017 - Rodičovská kavárnička.  Naše, v tomto školním roce, první společné posezení u kávy a  dobrůtek z kuchyň našich maminek jsme si obohatili o certifikovaný vzdělávací program " Kurz první pomoci u dětí " vedený profesionálním záchranářem. Věříme, že se setkání s odborníkem vedené v příjemném neformálním duchu bylo pro každého z vás přínosem a, že ty společné více než tři hodiny nepovažujete za zbytečně promrhaný čas. Nezbývá než si přát, abychom čerstvě nabyté vědomosti a praktické zkušenosti nebyli nuceni pokud možno nikdy použít a pokud ano, tak abychom zachovali klidnou hlavu a zúročili to, co jsme se dozvěděli. Beseda se záchranářem byla součástí našeho školního projektu   " Chraň své zdraví"  a v červnu se na setkání se záchranářem mohou těšit i děti. Ty budou mít povídání zpestřené i o prohlídku sanitky. Pokud bude  z vaší strany zájem, na některou z příštích kavárniček bychom mohli pozvat odborného garanta bezpečných potravin Ing. Ivanu Kabelkovou.

 Déňa při sbírání hub na školní zahradě: " Já doma na zahradě našel taky jednoho LAMPIÓNA". Vždyť on ten žampión vypadá opravdu trochu jako lampión.

 

 2.11.2017-  Dnes nás navštívilo divadélko Pod čepicí s výchovným pořadem  "Evelínko, pomáhej přírodě" , který je součástí našeho školního  projektu " Nešlap, nelámej,..." . Děti se dozvěděly v čem spočívá význam recyklace odpadu,  něco málo o významu slova ekologie a její potřeby pro život  lidí , a že klovat není prostě to samé co recyklovat. Prakticky si děti  recyklaci vyzkoušely tříděním  odpadu do barevných popelnic.

 Adámek: " Můj tatínek nekouří. Jenom jednou za den každý den a když dokouří, tak si zapálí znovu."    Tak tento výrok aspiruje bezkonkurenčně na hlášku roku !!!  :-).

 

13.10.2017 - Čtvrtý ročník setkání dětí MŠ s modletickými hasiči se díky krásnému počasí opravdu vydařil, přestože tentokrát padl na pátek třináctého. Celá akce byla , tak jako každoročně, ze strany členů SDH Modletice perfektně připravená. Vše klapalo jako hodinky a tak se děti během jedné a půl hodiny seznámily s vybavením hasičárny, naučily se spojovat hadice, kompletně se seznámily s vybavením hasičské Tatry, dozvěděly se , co je potřeba ke vzniku požáru a jak se v jeho případě zachovat. Už vědí, že všechny hasičské přístroje nejsou stejné a že každým se hasí něco jiného a prostřednictvím zábavného pexesa se seznámily s jednotlivými zástupci integrovaného záchranného systému a s jejich telefonními čísly. Informací byla spousta a tak nelze očekávat, že si je děti všechny zapamatují. Určitě ale nikdo z dětí nezapomene na závěrečné " hašení"  domečku na čas. Vítězem byl každý, kdo se zúčastnil a proto si  všechny děti domů odnesly svou medaili. Na pomyslných stupních vítězů se umístil bronzový Tádík, stříbrný Vašík a zlatý Toník - jeho jméno bude také zapsáno na putovní pohár.

Terezka W.: Učitelka: " Terezko, jaké známe stromy?"

                    Terezka: " Jeden je listnatej a ten druhej PÍCHNATEJ" / jehličnatý/.

 

5.10.2017 - Dnes děti absolvovaly hodinové cvičení pod vedením fyzioterapeutky Markéty na dětských cvičebních prvcích bObles určených k rozvoji motoriky. Jednotlivé cvičební prvky mají podobu zvířátek a jsou vyrobené z bezpečné, zdravotně nezávadné pěny. Při cvičení na prvcích jsou děti nucené balancovat, udržovat stabilitu a rovnováhu a tím dochází formou zábavné hry k posilování svalového korzetu. Cvičení se dětem moc líbilo. Celá sada pomůcek stojí 38 000,- Kč a protože cvičení zaujalo i nás dospěláky, pokusíme se alespoň nějaké prvkyx do MŠ pořídit a postupně sadu zkompletovat.

Denísek O.: " Vlkovi vypadla z pusy KOUŘEČKA" / cigareta/.  Denísek "předčítal " dětem z knihy Jen počkej zajíci.

 

25.9.2017 - Dnes nás ve školce překvapilo DUHOVÉ divadlo. Čekali jsme ho až zítra - že by zaúřadovali skřítci Školouškové ?  To jsou ale uličníci! Nevadí, pejsek s kočičkou nám tedy přivezli pohádku již dnes a byly to hned tři pohádky v jedné - Jak si pejsek roztrhal kalhoty, O panence, která tence plakala a Jak  pejsek s kočičkou pekli dort.

20.9.2018 - Součástí projektu " Nešlap, nelámej, ale ochraňuj" byl dnešní edukativní program pro děti nazvaný " Sovy a dravci". Děti se v přirozeném přírodním  prostředí školní zahrady při velice zajímavém vyprávění měly možnost seznámit s  našimi nejznámějšími sovami a dravci. Dozvěděly se, kde tito ptáci žijí, čím se živí , i třeba to, že sova vidí ve dne stejně dobře jako v noci a měly možnost shlédnout i praktické ukázky jejich výcviku. A kdo nás přišel navštívit? Tak ze sov třeba nejmenší kulíšek, puštík, kalous ušatý, sova pálená a největší výr velký a z dravců káně, poštolka a velikánský orel. Většina ptáků se nad dětmi volně prolétla a děti si je mohly i pohladit.

Déňa: - při sbírání hub na školní zahradě : " Já jsem doma na zahradě našel taky jednoho LAMPIJÓNA".

 

12.9.2017 - V rámci projektu  " Chraň své zdraví" dnes děti shlédly  interaktivní pohádkové představení  s prvky dopravní výchovy a aktivním zapojením dětských diváků  - " NA ČERVENOU STÁT".  Děti se společně s prvňáčkem  Pepínem, vydaly na jeho první samostatnou cestu do školy. Dozvěděly se, že za každým rohem číhá nějaké dobrodružství ale třeba i  nebezpečí. Cestou potkaly línou zebru Miladu  a malý domek / semafor/, ve kterém žijí dva úplně odlišní sousedé - sportovec pan Zelený a starý bručoun pan Červený. Za křižovatkou číhal pirát silnic Václav, který nedává pozor na nic a je nebezpečný úplně pro všechny. Děti se při představení nejen dost nasmály, ale  především získaly i řadu důležitých poznatků . A tak by dnes už měly vědět třeba to, jak se vhodně obléknout na cestu do školy, co nezapomenout doma než vyjedou na kole, jak správně přejít silnici a nebo třeba i to , co na  ně může číhat na autobusové zastávce. 

 

 Denisek O. " Péťo, to je koník a má malé BAHŇÁTKO / hříbátko/. To my s Dennym víme, říkala nám to Julinka"

 5.9.2017 - Slavnostní přivítání nových kamarádů . Protože některé děti byly včera se staršími sourozenci ve škole, posunuli jsme si přivítání nových kamarádů na úterý. Děti se vzájemně představily, nováčkům jsme ukázali všechny prostory mateřské školy a představili dospěláky, kteří se o ně budou starat v době jejich pobytu v MŠ místo maminky a každé dítě si domů odneslo malý dáreček v podobě legového šnečka.  Ne každý nováček první dny v novém prostředí zvládá bez slziček. Některé děti přijmou vstup do MŠ s naprostou samozřejmostí, jiným to trvá zkrátka trochu déle a  nějaká ta slzička ukane. Maminky, buďte trpělivé a dejte svým dětem čas. Je přeci naprosto přirozené, že tříleté dítě touží ze všeho nejvíce po své mamince a náhlé celodenní odloučení je pro něj mimořádně zátěžovou situací. SPOLEČNĚ TO ALE URČITĚ ZVLÁDNEME .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

      TÉMA TÝDNE

 "Zimní radovánky "

 

 10.gif

 "Dobré ráno, dobrý den, tak už honem poběž sem! Venku fouká vítr, sněží, my se budem nudit ztěží. Čepice si nasadíme, válku sněžnou vyhlásíme. Koulovačku máme rádi, poběžte ven, kamarádi ."

 

 

 JÍDELNÍČEK

      Alergeny   

 15.-19.1.2018.xls

 

smajlici-ke-stazeni-1610.gif

ZÁPIS DO MŠ MODLETICE pro školní rok 2018/2019

10.5.2018 v čase od 10,00 do 15,00 - registrace a vyzvednutí tiskopisů.

                       PŘIJMEME UČITELKU NA ZKRÁCENÝ ÚVAZEK !!!

 Bezplatný časopis pro rodiče " MŮJ PŘEDŠKOLÁK" je vám online k dispozici na: www.forum-media.cz/muj-predskolak

 

 

 kasp.jpg

                           

 18.1.2018 -  " Páťa  a Máťa"

 

 

 

 

ÚSMĚVNÉ VÝROKY DĚTÍ najdete pod odkazem "Ze života MŠ"


smajlík 5.gif

 

 

Virtuální prohlídka školky

 

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY

Školní řád.odt

Třídní schůzka.odt

Centrum pro rozvoj myšlení a učení.pdf

Poradenské služby - Kostelec nad Černými lesy.

Kritéria pro přijímání dětí 2017-AKTUÁLNÍ.doc

Podmínky přijetí 2017.doc

Desatero pro rodiče.docx

Co je dobré zvládat před vstupem do ZŠ.

MŠ Modletice - brožura pro rodiče.pdf-           Kdy do školky ano a kdy ne.

 

 

Návštěvnost stránek

044790